Інтер'єр

Життя з алкоголіком, що таке синдром ре -адктикації

Залежність спричиняє низку поганих наслідків не тільки для самого алкоголіка, а й для його близьких. У сім’ях, де з’явилися труднощі з алкоголем, часто з’являється співзалежність. Це небезпечне явище з поганими наслідками.

Життя з алкоголіком, що таке синдром ре -адктикації

Як і алкоголізм, співзалежність потребує відповідного лікування.

Алкоголізм — які перші симптоми?

Алкоголізм — це серйозне захворювання, яке посилюється. Дуже велике вживання спиртних напоїв спричиняє погані фізичні та психологічні результати. Першим симптомом, що вказує на залежність, вважається почуття примусу до прийому спиртного. Це сильне і неконтрольоване почуття, яке домінує над наркоманом, змушуючи його або її знову і знову тягнутися до алкогольних напоїв. Подібне явище називається тягою до алкоголю. Алкоголік шукає можливості випити, часто ховає спиртне в неочевидних місцях, щоб сховати власну неконтрольовану потребу у вживанні.

Спочатку він ховає власну залежність, а коли родичі помічають проблему, він радикально заперечує її та намагається применшити. Також, вона регулярно виправдовує себе, шукає можливості та пояснення. Механізм залежності прогресує, і алкоголік все більше і більше втрачає себе у власній залежності. Без доступу до стимулятора він стає нервовим, дратівливим та імпульсивним. Крім того, з’являються нудота, блювота, тремтіння рук і дуже висока пітливість. Протягом певного часу фізичний і психічний стан алкоголіка істотно погіршується.

Що таке синдром співзалежності і як він вимальовується?

У сім’ях, де з’явилися труднощі з алкоголем, співзалежність — популярне явище. Здебільшого від цього страждають близькі наркомана. Практично завжди це чоловік або партнер. Люди, охоплені синдромом співзалежності, намагаються заховати проблему. Також, вони не хочуть робити ніяких дій, побоюючись, що це тільки погіршить ситуацію. Вони втрачають довіру до всіх, не тільки до наркомана. Вони замикаються в собі і намагаються придушити власні емоції.

Правила, яких дотримується співзалежна людина, викликають відмінні симптоми:

  • повна покірність власного життєвого образу алкоголіку;
  • ізоляція сім’ї від зовнішнього середовища;
  • суворий контроль над залежною людиною;
  • постійне дорікання себе в ситуації, що вийшла;
  • чутливість до маніпуляцій з боку алкоголіка;
  • невисока зарозумілість;
  • приховування і заперечення наявності проблем з алкоголем у залежної людини;
  • пояснюючи дії алкоголіка;
  • зберегти сім’ю за будь-яку ціну;
  • здатися і погодитися з наявною сімейною ситуацією.

Тяготи життя з алкоголіком, як допомогти залежному?

Співзалежна людина бореться з цілою низкою складнощів. Це не тільки спроба заховати наявну залежність від оточуючих, а й суворий контроль над алкоголіком. Це також відмова від своїх інтересів і концентрація всієї уваги на залежній людині. Пошук причин, що вплинули на залежність, безплідні спроби втручання або контролю змушують співзалежну людину жити в регулярному стресі. Він або вона на себе бере відповідальність за виконання обов’язків, які покладалися на алкоголіка. Вона робить усе, щоб ніхто не здогадався, що в її близькому оточенні існує проблема залежності. Бреше і заперечує, що чоловік/партнер зловживає алкоголем. Шукає пояснення власній поведінці.

Життя з алкоголіком, що таке синдром ре -адктикації

Ці всі ситуації призводять до низки поганих наслідків. Потрібно допомогти співзалежній людині усвідомити, що в неї теж є проблема, і вона має вирішити про проходження терапії.

До кого ви звертаєтеся в складні часи?

Співзалежні люди часто заперечують, що є в них проблема. Вони не визнають ситуацію, в якій перебувають, і пригнічують думки про алкоголізм у сім’ї. Тут знадобляться спокійні та довгі розмови по суті, які допоможуть усвідомити та зрозуміти масштаб проблеми. Також, варто запропонувати конкретні рішення. Приватний центр, де проходить лікування алкоголізму, буде чудовим місцем для подолання співзалежності та виходу з безвихідної ситуації. Непогано б звернутися до психотерапевта, який спеціалізується на лікуванні залежностей. Він або вона допоможе вам зрозуміти механізм появи проблеми, а ще вам покаже способи додати коригування у ваше звичайне життя, які вам дадуть змогу повернутися у звичне русло.

Як і будь-яку іншу залежність, співзалежність можна подолати. Загальний процес потребуватиме мотивації та прихильності. Найкраще відвідувати терапію одночасно із залежним, тоді шанси подолати залежність і повернутися до хорошого життя істотно стають більшими.

Похожие статьи

Back to top button