Волога вдома Як знову позбутися від її будинку
Одне з першочергових завдань у боротьбі з вогкістю — визначити її джерело. Успішне видалення причин полегшує майбутні дії. На іншому кроці профільна фірма сушить будівлю. Потім перевіряється пошкодження і коригується технологія ремонту.
Вологість, отримана, приміром, унаслідок підтоплення чистою водою, обробляється трохи інакше, ніж волога від забрудненої води. Тому варто вдатися до допомоги фахівців для вирішення цієї проблеми.
(Не)ефектні методи боротьби з вогкістю
Сирість у будинку — це серйозна проблема. Це призведе до утворення цвілі, що, зі свого боку, шкідливо для самопочуття мешканців. Існують малоефективні способи видалення вогкості. Вентиляція, застосування поглиначів води, систем обігріву та інвазивних методів можуть не дати жодного результату або дати лише тимчасовий, тимчасовий результат. Це відбувається, якщо пропущено етап пошуку причин вогкості.
Нагрівачі та поглиначі води потребують електричної енергії. Що більше обладнання, то більша ціна. Гірше того, щойно ви вимикаєте це обладнання, проблема повертається. Служби комунального підприємства можуть принести періодичні поліпшення, однак без визначення джерела вогкості це сізіфова праця, яка лягає важким тягарем на бюджет.
Ефективне осушення будівель
Ефективне видалення вогкості починається з «вимкнення крана». Перш за все, потрібно виявити причини. Щойно ви переконаєтеся, що вода не проникне в стіни об’єкта, то допускається застосування всього арсеналу доступних професійних відновлювальних технологій. Черговість роботи особливо актуальна, від цього може залежати ефективність дії.
Причини вогкості
Волога в будинку може проникати з-під землі. У цьому разі говорять про капілярну дію. Цей процес необхідно розуміти як поглинання води поверхнями стін. Стіни вбирають рідину, і вона пересувається на наступний поверх, руйнуючи будматеріали і створюючи ідеальне середовище для росту цвілі.
Волога може виникнути внаслідок підтоплення, наприклад, при прориві сусідської труби. Часом у будівлі погана вентиляція, що призводить до утворення конденсаційної вогкості. Гігроскопічна вогкість з’являється, коли солоні стіни вбирають вологу з повітря. Варіант ремонту по-іншому (технологічна вогкість) з’являється, коли вода, застосована в процесі робіт пов’язаних з будівництвом, не встигає достатньо випаруватися.
Видалення вогкості — це процес, у якому важлива черговість дій. Якщо пропустити або відкласти кожну з них, чудовий ефект не буде досягнутий. Тому варто довіритися профільній фірмі, яка на себе візьме вирішення цього завдання. Це забезпечить вам заспокоєння не на рік чи два, а зазвичай на довгі й довгі роки та вбереже від надмірних витрат.