Будинок за містом

Властивості та використання мінеральної вовни в будівельній ізоляції —

Мінвата — матеріал із чудовими ізоляційними властивостями, тому її часто застосовують у будівництві житла. У будівельній мові слово ізоляція зазвичай застосовується з префіксом термо-, де термічна ізоляція означає просто ізоляцію будівлі.

Властивості та використання мінеральної вовни в будівельній ізоляції - знову будинок

Власне це і робить мінвата — вона оберігає будівлю від тепловтрат. Але необхідно не забувати, що цей матеріал має й інші властивості, які розглянемо пізніше.

Що таке мінвата?

Мінвата — це волокнистий матеріал, виконаний з органічної сировини, такої як базальт або кварцовий пісок. Є два типи базальтової вати, все залежить від застосовуваної сировини:

  • гірська порода — утворюється з базальту шляхом плавлення за температури понад 1 400°C;
  • скло — отримують шляхом плавлення кварцового піску та інших матеріалів за температури приблизно 1 000°C.

Ефект від застосування високих температур у виробничому процесі полягає в отриманні матеріалу з тонкими волокнами, який, завдяки насиченню гідрофобною речовиною, стає менш чутливим до води і поглинання вологи.

Базальтова вата — важливі характеристики

Утеплювальний потенціал матеріалу вимірюється показником теплопровідності ?, який у разі вати на мінеральній основі перебуває в діапазоні 0,032-0,045 Вт/(м-К). Ці значення можна порівняти з діапазоном коефіцієнтів ?, характерних для полістиролу. З іншого боку, в плані шумоізоляції вата перевершує полістирол, демонструючи відмінну здатність гасити вібрації і звуки. Матеріал також має велику паропроникність, що дає можливість волозі швидко виходити назовні. До решти переваг вати на мінеральній основі належать стійкість до вогню і нечутливість до постійних деформацій. Мінвату з найоптимальнішим значенням ? можна знайти на сайті https://www.knaufinsulation.pl.

Застосування вати на мінеральній основі в будівництві

Утеплення стін будівлі має дуже важливе і серйозне значення для бюджету сім’ї. Багато досліджень показали, що близько 40 % втрат тепла в приміщеннях відбувається через неізольовані стіни. Крім того, необхідно розуміти, що утеплення фасадної стіни як затримує непотрібні тепловтрати взимку, так і запобігає нагріванню внутрішньої частини житла влітку.

Що стосується застосування вати на мінеральній основі для ізолювання в будівництві житла, матеріал може застосовуватися, припустимо, для

  • утеплення зовнішніх стін, внутрішніх стін і перегородок;
  • ізоляція дахів і стель;
  • ізоляція підлог і навісних стель;
  • утеплення вентфасадів.

Мінвата знаходить своє використання в основному в ізоляції зовнішніх стін будівель, де вона утворює шар ізоляції, покритий тонким шаром штукатурки для фасаду. Ще один простір, де її найкраще застосовувати, — це дахи, як плоскі, так і скатні. В останньому варіанті дуже корисне застосування вати на мінеральній основі. Пластичність волокон дає можливість ставити його без спеціального кріплення, застосовуючи метод press-fit, що означає досить щільне заповнення проміжків між кроквами.

Можливості застосування вати на мінеральній основі для утеплення квартир і будинків дуже широкі. Через загрозу проникнення вологи єдині частини будівлі, які не необхідно ізолювати даним матеріалом, — це фундаменти і підвали.

Похожие статьи

Back to top button