Інтер'єр

Вишні та вишня — все, що вам потрібно знати про їхні різновиди

Вишня, безумовно, вважається одним із дуже затребуваних дерев, які ми можемо знайти в польських садах. Це можна пояснити тим, що догляд за ними простий, а плоди, які вони дають, просто чудові. У наступній статті ми детальніше розглянемо сорти вищезазначених дерев.

Вишні та вишня - все, що вам потрібно знати про їхні різновиди

Кислі сорти вишні — які їхні характеристики?

Ви можете придбати різні сорти кислої вишні із закритим або відкритим коренем. Перші завжди продаються в жовтні, тому їх слід садити в цьому місяці. Їхньою безперечною перевагою вважається хороша вартість. Але необхідно не забувати, що коріння саджанців вишні з незакритим коренем сухіше, ніж із закритим. Це, зі свого боку, призводить до того, що їм стає трохи складніше звикнутися в новій обстановці. Раціональним варіантом буде вибір саджанця, що знаходиться в тюку. Останній термін не менш популярний, таким чином ми вже пояснюємо, що він означає. Коренева грудка подібних дерев перебуває в мішку, що оберігає їх від висихання. Таким чином, це дуже прекрасне рішення. Саджанці цього сорту можна садити навесні або восени.

Найпоширеніші сорти вишні

Lutowka

Це, безумовно, основний сорт вишні, який ми можемо знайти в Україні. У країнах Європи він відомий з початку XVIII ст. Його дерева стійкі до морозів. Вони майже не чутливі до бактеріального раку. Плоди дозрівають на межі липня та серпня. У результаті вони не схильні до морозів. Плоди форми кулі, великі та червоного кольору. Їхня вага може досягати 6 г. Їхня м’якоть кисло-солодка.

букет Уджфехертоя

Походження цього виду невідоме. Дерева цього сорту сильні й утворюють пухкі та яйцеподібні крони. Гілки вкриті безліччю коротких пагонів. Плоди розпускаються в середині липня. Вони великі й за формою нагадують кеш’ю. Вони можуть досягати ваги до 7 г. Сік яскраво-червоного кольору. М’якоть, навпаки, має червоний колір і кисло-солодкий смак. Плоди дуже часто застосовуються для прикрашання десертів, але не менш чудово підійдуть і у вигляді продукту для консервування. Їхні саджанці не дуже чутливі до хвороб. З іншого боку, квіти занадто стійкі до морозу.

Нефрис

Це польський сорт із дуже якісними плодами. Його дерева утворюють густі та овальні крони. Гілки спрямовані вгору. Плоди можна збирати приблизно через 2-3 роки після посадки. Вони дозрівають у перших числах липня. Вони мають злегка приплющену, кулясту форму. Їхня вага може досягати 5 г. Насіння невелике і витягнуте. Сік темно-червоний, як і м’якоть. Перед транспортуванням плоди мають бути ретельно захищені. Квіти можуть бути чутливі до заморозків, а дерева — до деяких захворювань.

Сорти черешні — які їхні характеристики?

Саджанці вишневих дерев сильно відрізняються. Ви можете підібрати дерева не тільки в горщиках, але також і в тюках. Як ми вже розповідали, їх висаджують у тюки, кореневі кулі яких загорнуті в мішки (зазвичай пластикові або джутові). Їхня основна перевага в тому, що їх можна садити протягом усього вегетаційного періоду. Відбувається це завдяки їхньому корінню, що добре поливається, яке може утворювати пагони і швидко давати очікуваний урожай. На ринку також є саджанці вишні з відкритим корінням. Цей тип слід садити в ґрунт відразу після придбання. Їхня перевага, з іншого боку, в тому, що ви можете побачити коріння, яке помітне непідготовленим оком і не вкрите, як у випадку з живцями, що продаються в тюках. Слід, однак, додати, що коріння, яке перебуває без покриття, може бути злегка підсушеним, і тому його складніше приживити на новому місці.

Найпоширеніші сорти вишні

Батнера червона

Це один із дуже старих сортів вишні. Він був виведений у вісімнадцятому столітті. Його іноді називають познанською вишнею. Він користується великою популярністю в Україні завдяки власній великій стійкості до хвороб, а ще до малих температур і морозів. Дерева сильно розростаються. Їхні гілки спрямовані вгору. Плоди великі та складної форми. Їхня вага може досягати 8 г. Вони світло-жовтого кольору з невеликим рум’янцем. Плоди з’являються в середині липня. Вони добре переносять перевезення і трохи гірше — проливні дощі.

Бурлат

Велика кількість людей обирають цей сорт не тільки за ранній урожай, а й за високу врожайність. Дерева стійкі до малих температур і бактеріального раку. Плоди дозрівають уже в червні. Вони соковиті та смачні. Вони відрізняються великою формою серця. Вони можуть досягати ваги понад 7 г. М’якоть соковита і дуже солодка. Рекомендується садити їх на сонці, оскільки надлишок вологи може призвести до захворювань.

Кордія

Цей сорт дає досить темні, іноді навіть чорні плоди. Вони добре переносять перевезення завдяки хорошій стійкості до тріщин. Плоди можуть досягати ваги до 12 г. М’якоть червонувато-коричневого кольору, смак солодкий. Збирання врожаю відбувається в середині липня. Дерева досить стійкі до малих температур і хвороб. Ви можете розраховувати на врожай через 3-4 роки після посадки дерева.

Похожие статьи

Back to top button