Вирощування та вимоги троянд
Прозвана «королевою квітів», троянда вважається родзинкою кожного саду. Захоплюючись століттями, вона не втратила власної популярності та щоразу набуває нових послідовників. Кількість сортів величезна, і щоразу створюються нові.
Все-таки всі вони безпосередньо походять від диких троянд, які схрещували, покращуючи їхні характеристики. Щоб насолоджуватися їхнім зовнішнім виглядом і ароматом, за ними необхідно добре доглядати.
На що потрібно звернути увагу під час вибору рослин?
Дуже важливе — вибрати правильний розплідник троянд, який гарантує 100% сумісність сортів. Тільки якщо ви купуєте у надійного джерела, ви зможете насолоджуватися зовнішнім виглядом і ароматом таких чудових рослин. Для продажу доступні багато сортів троянд, наприклад, великоквіткові, кучеряві, ґрунтопокривні або маленькі троянди. Вибір великий, як і палітра кольорів: від чисто білого до жовтого, помаранчевого, рожевого і темно-червоного. Крім зорової привабливості, ми також можемо насолоджуватися чудовим ароматом троянд, оскільки багато сортів є запашними трояндами з більш-менш інтенсивним запахом.
Де садити троянди
Вирощувати троянди, всупереч видимості, дуже легко. Усе, що необхідно, — це гарне розуміння його бажань. Важливу роль в успіху вирощування королеви квітів відіграє простір, де ви її посадите. Троянди люблять сонячні та повітряні місця. Але вони не переносять різких поривів вітру або протягів, які можуть пошкодити довгі стебла і квіти. Остерігайтеся тінистих місць, під деревами або поруч із поверхнею стіни, тому що надлишок вологи може спричинити кореневу гниль і допомагати розвитку захворювань грибкового характеру. Що стосується вимог до ґрунту, то троянди віддають перевагу трохи важчому ґрунту, ніж легкому. У занадто ґрунт із піску необхідно додати перегній. Добре обраний сорт або вид буде рости скрізь, крім заболочених і дуже тінистих місць.
Полив троянд
Поливайте троянди рідше, але рясно. Нерідкий полив не рекомендується. Також необхідно уникати обприскування листя і квітів, тому що хвороби частіше розвиваються на вологих листках. Найкраще поливати троянди знизу.
Добриво троянд
Для правильного росту і цвітіння протягом сезону слід також удобрювати рослини. Прекрасними добривами є натуральні добрива — гній, але не свіжий, а такий, що розкладається щонайменше 6 місяців. Ми також застосовуємо компост для удобрення троянд. Є також вибір готових добрив для троянд, переважно підбирати багатокомпонентні безхлоридні добрива з мікроелементами. У продажу є спеціально підготовлені добрива, що містять азот, фосфор і калій, а ще мікроелементи, наприклад, залізо або магній, які потрібні для розвитку рослин і яких не вистачає в ґрунті. Під час використання добрив важливо дотримуватися порад виробників, тому що надлишок також шкідливий, як і недолік. Не вносьте добрива на пагони і листя.
Удобрюйте троянди з середини березня до кінця липня. Набагато триваліший період внесення добрив означає набагато триваліший період вегетації, що, зі свого боку, може призвести до підмерзання троянд.
Обрізка троянд
Коли всі квіти відцвітуть, пагони можна відрізати на висоту близько 50 см, не більше, тому що пагони можуть замерзнути і навесні відрізати буде нічого. Хворі та здичавілі пагони видаляються протягом усього сезону. Все таки, ми проводимо фактичну обрізку навесні. Ми не робимо цього перед зимою, щоб не піддавати рослини заморозкам.
Як захистити троянди від зими
З метою захисту троянд від зими більшості сортів і видів потрібно лише зробити курган із землі, який буде розсипано навесні. Ті, які потребують додаткового захисту, можна захистити агрофлісом або соломою. Вони не перешкоджають диханню рослин, пропускають сонячне світло і водночас захищають їх від морозу. Троянди, за якими доглядають таким чином, тішитимуть вас і наступного року.