Відео -Коломфе чи вам потрібно вдома, які його користь знову вдома
Ті, хто планує успішно захистити вхід у свою власність, мають обов’язково розглянути можливість встановлення відеодомофона. Цей пристрій стає дуже популярним — як для комерційної, так і для приватної нерухомості. Він дає можливість здійснювати голосовий зв’язок з людиною, яка перебуває біля воріт або дверей будівлі, а ще переглядати обстановку за допомогою зовнішньої камери і керувати заставою при вході.
Необхідно познайомитися з різними типами відеодомофонів, оскільки вони відрізняються за сферою використання, способом встановлення і додатковими функціями.
Що таке відеодомофон?
Відеодомофон необхідний для тих, хто хоче якісно убезпечити і захистити майно або будівлю від недозволеного доступу. Пристрій можна застосовувати у великих комерційних об’єктах, а також у багатоквартирних будинках або будинках на одну сім’ю, побудованих у місцях з невисокою щільністю забудови. Відеодомофон під’єднується до замка на хвіртці, воротах або дверях у будівлю. Це найкраще рішення, коли територію не видно з вікон будівлі. Господар відеодомофона може вирішити про відкривання дверей або хвіртки на підставі того, що він бачить і чує. Це набагато зменшує ризик проникнення непотрібних осіб у будинок.
Відеодомофон якщо порівнювати з традиційним домофоном — у чому відмінності?
Відеодомофон має всі функції традиційного домофона. Таким чином, він дає можливість спілкуватися з людиною, яка перебуває за дверима, а ще відкривати замок. Однак перевагою відеодомофона перед переговорним пристроєм вважається одночасний доступ до відео. Оскільки ми бачимо співрозмовника, ризик бути введеними в оману самозванством нижчий. Крім того, відеодомофон дає можливість бачити, що відбувається навколо домофона, незалежно від того, розмовляєте ви з ким-небудь чи ні. Здебільшого відеодомофони — це дуже сучасні пристрої, в яких застосовуються набагато поліпшені технології. Це супроводжується додатковими хорошими функціями, тому відеодомофон завжди вважається прекрасною гарантією безпеки, ніж переговорний пристрій.
Плюси і мінуси відеодомофона
Основна перевага відеодомофона полягає в тому, що він може швидко і правильно визначити відвідувачів, які стоять у зоні дії камери, що розташувалася над домофоном. Це дає можливість економити час, навіть не піднімаючи слухавку, а відразу відкриваючи замок після зорової перевірки. Незважаючи на передові функції, відеодомофон вирізняється простим та інстинктивно зрозумілим керуванням, а здебільшого ним можна керувати і через додатки на мобільних пристроях. На вибір пропонується багато відеодомофонів з робочими можливостями, які можна налаштувати відповідно до ваших смаків.
Для більшості основним мінусом відеодомофона може бути його відносно велика ціна. Як і всі пристрої, відеодомофони можуть поламатися — наприклад, мікрофон. Що дешевший підібраний вами відеофон, то більше потенційних незручностей на вас чекає. До них часто належать погана якість зображення або обмежене поле зору камери. Поганішу якість відеодомофона можна впізнати і за характеристиками естетики. Дверні домофони, не стійкі до зовнішніх умов погоди, можуть потроху зіпсуватися — наприклад, покритися корозією.
Який вигляд має відеодомофон всередині?
Звичайний відеодомофон складається з домофона й уніфона, обладнаного дисплеєм. Той, у якого замість телефонної трубки — юніфон із функцією гучного зв’язку, забезпечує більшу зручність. Ви також можете знайти моделі з дисплеєм, обладнані телефонною трубкою. Його перевага, безсумнівно, полягає в більшій конфіденційності розмови. Ми можемо порівняти це з розмовою телефоном — коли ми говоримо в режимі гучного зв’язку, нас чують усі, тоді як під час простої розмови ми маємо комфорт і більшу конфіденційність надаваної нами інформації. Уніфон ставиться в середині приміщення, даючи можливість нам віддалено спілкуватися з людиною біля хвіртки, воріт або дверей. Він має щонайменше одну кнопку для відчинення замка на дверях або хвіртці та часто другу кнопку для керування, наприклад, (автоматизованими) автомобільними або двостулковими воротами.
Домофон, що називається ще по-іншому викличної касетою або панеллю виклику, ставиться зовні будинку біля хвіртки, воріт або дверей. Електронна касета містить підсилювач голосу, звуковий генератор і реле. Зовні є кнопка виклику, завдяки якій людина на воротах викликає господаря будинку. Домофон також обладнаний мікрофоном і гучномовцем для двостороннього зв’язку. У разі висотних будинків він має пару кнопок виклику, які можуть бути промарковані. Крім того, багатоквартирна система відеодомофона має клавіатуру для введення номера квартири. Дверна станція здатна бути обладнана зчитувачем RFID-карт для дверного відкриття за допомогою безконтактного предмета, такого як ключ, брелок або карта. Існують також дверні телефони зі зчитувачем відбитків пальців.
Типи відеодомофонів
Відеодомофони відрізняються за власною функціональністю, а ще за розмірами та естетикою. Для роботи вони застосовують різні системи зв’язку:
- Симплекс — має альтернативний характер. Схожа технологія застосовується в раціях. Передавач і приймач застосовують одну й ту саму частоту. Інакше кажучи, коли одна сторона говорить, інша сторона не говорить у той самий час, оскільки її не буде почуто.
- Двоповерховий таунхаус — обидві сторони зв’язку можуть говорити одночасно, що так само, як і розмова телефоном. Передавач і приймач мають різні частоти. Відеодомофон, що працює на дуплексній системі зв’язку, обійдеться набагато дорожче, але гарантує більший рівень зручності.
Ми також можемо розділити відеодомофони за типом підключення та встановлення:
- Аналогові — у них застосовується старіша технологія. Два модулі відеодомофона з’єднані окремими електропроводами. Аналогові відеодомофони чудово підходять для одноквартирних будинків, де немає необхідності у великому встановленні домофона.
- Радіо (бездротові) — вони забезпечують якісний огляд оточення камери, а ще обіцяють контроль над замком. Вони мають внутрішню пам’ять, у якій зберігаються фотографії або записи. Зазвичай зв’язок між касетою і трубкою становить до 100 м на відкритій місцевості. Ці відеодомофони не вважаються повністю бездротовими, оскільки вам доведеться все одно прокладати кабель від будинку до дверної станції для живлення пристрою і додаткового живлення електромагніту. У них також є інші численні недоліки: проблеми з дальністю дії та перешкоди, і вони часто несподівано втрачають дальність дії — не працюють.
- Цифрові — вони сучасні за власною природою і мають менш складну структуру, що не вимагає подібної кількості кабелів. За передачу сигналу відповідає цифрова АТС, яка направляє його на декодер в уніфоні. Цифровий відеофон можна під’єднати до системи сигналізації або системи «розумний дім». Його додатковою перевагою є дуже хороша якість передачі аудіо та відео.
- IP — розширена версія цифрових відеодомофонів. Вони бездротовим чином перенаправляють аудіо- та відеопередачу на переносні пристрої. Є у них спеціалізовані додатки. IP-відеодомофони можна налаштувати за допомогою домашнього маршрутизатора. Вони вимагають підключення до Інтернету, але забезпечують найбільшу зручність. За їхньої допомоги ви можете поговорити з людиною, що стоїть перед воротами, і відкрити замок, даючи можливість їй потрапити на територію, навіть у тому разі, якщо вас немає вдома.
- замок, навіть у тому разі, якщо нас немає вдома.
- Прихований спосіб монтажу — дуже часто в аналогових відеодомофонах камера і вся електроніка заховані в спеціальному коробі під штукатуркою. Це забезпечує великий рівень безпеки домофона, а ще має гарний вигляд. Відеодомофони прихованого способу монтажу призначаються для встановлення на стінці будівлі.
- Накладні — набагато простіші в експлуатації та встановленні, їх можна поставити на стовпі біля воріт. Вони найменш складні й чудово підходять для односімейних будинків. Залежно від певної ситуації монтажник виконує або поверхневий, або прихований спосіб монтажу. Іноді зручніше розташувати касету конкретно на стінці або стовпі, а часом свердлиться спеціальний отвір, щоб приховати її в стіні. Часто після старого пристрою в стіні залишається отвір, який необхідно якось заховати. Прикладом послужить касета прихованого способу монтажу, коли у випадку з касетою прихованого способу монтажу ви просто купуєте рамку, і вона стає моделлю поверхневого монтажу.
Вплив відеодомофона на безпеку
Відеодомофон чинить гарний вплив на безпеку майна або будівлі та її мешканців. На відміну від домофона, перед ухваленням рішення про відкриття замка ми готові запропонувати не тільки звук, а й зображення. Це дуже важливо, коли непроханий гість представляється іншою людиною, ніж він є насправді. Ба більше, багато відеодомофонів можуть записувати зображення або фотографії, тож ви зможете завжди перевірити, хто намагався потрапити в будинок, поки мешканців не було вдома.
Типи камер у відеодомофонах
У відеодомофонах застосовуються камери з ширококутними об’єктивами, які можуть мати різні кути огляду, наприклад, 80 градусів у вертикальному положенні і 110 градусів по горизонталі. Практичним рішенням вважається інфрачервона камера нічного бачення — з ІЧ-діодами. Вона гарантує запис чіткого зображення навіть вночі. Багато камер, що застосовуються у відеодомофонах, також застосовують датчики на рух. Вони вмикаються автоматично, коли реєструють рух у полі власного зору. Потім вони можуть записувати зображення, робити фотографії або надсилати сповіщення на uniphone або в додаток.
Яка середня ціна відеодомофона?
Відеодомофони мають різні ціни, які залежать від застосовуваної системи зв’язку, типу підключення і варіанту встановлення. Аналогові відеодомофони відносно дешеві, проте їхнє встановлення може бути дорожчим. Цифрові відеофони, особливо IP, коштують набагато дорожче. Зазвичай вартість відеодомофона змінюється від кількох сотень до кількох тисяч злотих. Ціна збільшується на кількість моніторів в інсталяції. Приміром, монітор з камерою коштує 2 000 злотих, однак якщо хтось мріє мати монітор внизу і на підлозі будинку, які працюють одночасно, йому доведеться заплатити близько 1 000 злотих. Є сенс витратити додаткові гроші, щоб скористатися перевагами хорошої, дуже якісної системи, яку можна збільшити в перспективі, наприклад, з’єднавши її з системою моніторингу.
Встановлення відеодомофона
Підключення відеодомофона найкраще довірити професіоналам. Встановлення пристрою вимагає не тільки технічної точності, а й знань про те, як поводитися з електричною проводкою, а ще досвідів роботи з ручним інструментом. Встановлення аналогового відеодомофона може бути особливо складним для неспеціаліста. Перед тим як наймати установників, слід спочатку подумати про точку встановлення відеодомофона — чи буде це стовп огорожі або стінка? У більшості випадків доводиться відбивати штукатурку або копати траншею між воротами і будинком. Дроти відеодомофона мають бути прокладені в спеціальній оболонці. Електроланцюг і запобіжник мають бути з’єднані. Під час встановлення відеодомофона велику увагу потрібно виділити висоті під’їзного домофона. Щоб забезпечити ідеальну видимість для вічка камери, найкраще підвішувати викличну касету на висоті 150-160 см.
Відеодомофон — практичні функції
Крім передавання аудіо та відео, відеодомофон може мати додаткові функції, корисні для щоденного застосування. Сучасні моделі відеодомофонів можуть виконувати роль моніторингу, запису зображення з камер або фотозйомки. Це дасть можливість вам переглядати записи про ті години, коли вас не було вдома. Подібним чином, деякі відеодомофони записують історію дзвінків, зроблених з домофона. Гарною функцією є таймер утримання в положенні «відкрито», коли ви хочете дати комусь більшою мірою часу, щоб відкрити ворота, хвіртку або двері. Деякі уніфони обладнані індикатором, який показує, коли двері зачинені або відчинені. Набагато більше подібної інформації або варіантів калібрування зображення можна знайти в додатках для мобільних пристроїв.
Найпоширеніші виробники відеодомофонів
На польському ринку є низка тутешніх та міжнародних виробників відеодомофонів, які користуються позитивними відгуками серед власних клієнтів. Хорошим прикладом вважається бренд BCS для радіо- та IP-відеотелефонів. HIKVISION також пропонує просто чудовий асортимент відеодомофонів з різними функціями. Серед інших провідних виробників відеотелефонів — COMMAX, NEXWEI, ELFON, URMET і AKUVOX.
Як вибрати відеодомофон відповідно до ваших потреб?
Для того щоб найкращим чином підібрати собі оптимальний відеодомофон, потрібно брати до уваги не тільки свої матеріальні можливості та бюджет, який ви можете виділити на придбання відеодомофона. Також необхідно оцінити проблематичність встановлення залежно від того, чи є у вас приміщення в багатоквартирному будинку, чи ви проживаєте в індивідуальному будинку. Завжди необхідно робити ставку на якість і сучасні розробки. Цифровий відеодомофон має найбільшу кількість додаткових функцій і допускає розширення в перспективі, тому його найкраще робити під замовлення. Багато хто хоче придбати IP-відеодомофон, який є найбільш просунутим варіантом цифрового відеодомофона. Але при цьому потрібно завжди пам’ятати, що для його правильної роботи потрібне стабільне підключення до Інтернету.