Технічне обслуговування воріт — як знову доглядати за ними правильним чином
Ворота забезпечують стильний і практичний вхід на вашу територію, однак, як і більшість механічних речей, вони потребують конкретного обслуговування, щоб вони працювали добре і довго. На щастя, багато з них можна не докладаючи великих зусиль зробити вдома, не вдаючись до послуг професіонала.
Ретельне очищення
Скромна, але ефективна форма догляду за воротами — це правильне очищення воріт, як мінімум, раз на рік. Ви також можете іноді витирати і мити ті частини, які помітно забруднені, щоб уникнути накопичення бруду. Навіть щорічне глибоке очищення й обробка воском ваших воріт дасть можливість їм тривалий час мати чудовий вигляд, зберігаючи лакофарбове покриття та запобігаючи появі іржі.
Пил і бруд можуть з’явитися в одну мить без постійного чищення, тому обов’язково потрібно стежити за тим, який вигляд мають ваші ворота, щоб не дозволити виникнення іржі на металевих деталях. Це подовжить його службовий термін, що дасть можливість уникнути дуже дорогого і трудомісткого ремонту.
Мастило
Зрозуміло, не потрібно змащувати всі двері, тільки головні частини. Виробники мають детально описати, які мастильні матеріали вони радять застосовувати, які необхідно використовувати приблизно раз на пів року.
На автоматизованих воротах подивіться уважно на деталі механізму відкриття, а на традиційних воротах — на петлі та схожі частини, що рухаються. Не потрібно забувати змащувати ланцюг, шків, колеса, болти та інші значні деталі.
Слідкуйте за розсувними та розсувними воротами — більшість із них мають внутрішні ланцюги, які також потребують змащення!
Ніколи не використовуйте важку олію для змащування деталей, замість неї можна застосовувати білий літій, мастило на основі силікону або олію.
Шкідники
Частина догляду за воротами, яку часто не беруть до уваги, — це шкідники, наприклад комахи, гризуни та рептилії. Не звертаючи уваги на видиму нешкідливість, вони можуть заподіяти різні пошкодження електричним компонентам механізмів.
Наприклад, присутність слимаків може завдати шкоди, якщо вони потраплять на монтажну плату, оскільки сліди їхнього слизу призводять до скупчення вологи, що може істотно пошкодити мікросхеми. Інші істоти, наприклад павуки, створюють такі проблеми завдяки власній павутині, а мурашині гнізда також можуть роз’їдати електричні ланцюги.
Також стежте за мишами, які часто гризуть або мочаться на дроти. Непогано було б попросити фахівця з боротьби зі шкідниками перевіряти стан ваших воріт раз на рік, щоб бути особливо пильним.
Обслуговування
Незалежно від якості оператора воріт, усі системи потрібно іноді перевіряти, щоб переконатися, що вони відчиняються та зачиняються з правильним зусиллям, реверсивні пристрої працюють правильно і немає механічних пошкоджень. Це призведе до того, що механізм працюватиме інтенсивніше, ніж повинен, зменшуючи його службовий термін.
Усі батареї в пристроях безпеки (як-от захисні смуги та фотоелементи) мають бути перевірені і якщо знадобиться замінені. Однаково важливо натягнути всі електричні з’єднання, оскільки протягом певного часу вони можуть ослабнути через вібрацію і збільшення/стиснення під впливом погодних умов.