Будинок за містом

Що таке пасивний будинок будинку знову

Переглядаючи сучасні проекти житлових будинків, ви на кожному кроці зустрічатимете пропозиції, відомі як енергозберігаючі будинки. Енергозберігаючий будинок — це будинок, у якому застосовано низку рішень у технологічному плані, спрямованих на мінімізацію використання енергії під час експлуатації.

Що таке пасивний будинок будинку знову

Таким чином, цей термін встановлює певний стандарт для зведення споруд з дотриманням суворих норм, що стосуються параметрів ізоляції конструкцій огорожі. Які характеристики енергозберігаючого будинку і які рішення доступні на ринку? Для чого будувати подібний будинок і на що потрібно звернути увагу перед прийняттям рішення?

Про що ми говоримо?

З визначення випливає, що пасивний означає пасивний — і власне енергозберігаючі будинки є пасивними з точки зору енергетичних потреб. Крім того, у будівлях застосовуються рішення, що дозволяють зменшити подальше споживання енергії та тепловтрати внаслідок експлуатації.

Необхідність в опаленні в енергозберігаючих будинках становить менше 15 кВт-год/(м?-рік). Для стандартних будівель цей показник у 8 разів вищий! Тому в енергозберігаючому будинку немає необхідності встановлювати класичну опалювальну систему. Замість цього застосовується метод підігріву вентиляційного повітря або набагато компактніша опалювальна система, наприклад, підлога з підігрівом — остаточне рішення застосовується в умовах клімату, коли температура повітря зовні в зимовий період досить невисока, як це відбувається в нашій країні.

Основною особливістю енергозберігаючих будинків вважається відповідне планування приміщень. Для нашої широти емпіричне правило говорить, що подібні приміщення для господарських потреб, як гостьова, кухня і кімнати для проживання, спрямовані на південь. Подібне розміщення забезпечить максимальний щоденний вплив сонячного світла. У таких приміщеннях також застосовуються великі засклення, щоб розширити доступ світла. Крім того, необхідно уникати розміщення вікон з північного боку, оскільки там тепловтрати найбільші.

У чому різниця між енергозберігаючим будинком і енергозберігаючим будинком?

У чому різниця між енергозберігаючими будинками та енергозберігаючими будинками? Іноді ці два терміни застосовують як взаємозамінні, проте це помилка. Головна відмінність полягає в потребі в енергії: енергозберігаючі будинки більш ніж удвічі енергоефективніші за будинки з низьким енергоспоживанням і тому фактично самодостатні.

Відмінності між пасивним і енергоощадним будинком починаються вже на кроці планування будівництва. Енергозберігаючі будинки зазвичай мають форму звичайного блоку, оскільки під час проєктування уникають будь-яких форм архітектури, які могли б розширити потребу в енергії.

Ще одна відмінність — матеріали, які використовуються для будівництва. Вони вирізняються хорошою тепловою ізоляцією і відмінною герметичністю, що сприяє зберігати тепло всередині будівлі.

В енергозберігаючих будинках додатково застосовують настінні вентилятори та віконні кватирки для забезпечення повітряної циркуляції без тепловтрат.

Яким вимогам повинен відповідати «енергозберігаючий будинок»?

для того щоб будівлю було визначено як пасивну, вона має відповідати конкретним вимогам. Ці умови визначено Постановою Міністра сфери послуг і будівництва від 14 листопада 2017 року, що вносить зміни до Положення про технічні умови, яким повинні відповідати будівлі та їх розташування.

Скільки коштує побудувати енергозберігаючий будинок?

Ціна будівництва енергоощадного будинку більша, ніж ціна будівництва енергоощадного або звичайного будинку. Ціна здебільшого викликана застосуванням авангардних, сучасних рішень у технологічному плані.

Середня вартість готового енергозберігаючого будинку в стані забудовника буде приблизно 400 000 злотих за 100 м2. Щоб порівняти, за один і той самий квадратний метр ми заплатимо близько 350 000 злотих за будівництво енергозберігаючого будинку і 250-300 000 злотих за будівництво звичайного будинку.

Однак явною перевагою вважається те, що термін служби подібного односімейного будинку становить кілька десятиліть, а за умови відповідного обслуговування та оновлення систем, що використовуються, — набагато більше. Існують також програми та субсидовані кошти, які роблять будівництво енергоощадного будинку вельми доступним і привабливим.

Охорона зовнішнього середовища і здоров’я

Завдяки мінімізації рахунків за опалення, робочі витрати низькі, а під час використання правильних технологій — високі переваги для здоров’я і зовнішнього середовища. Прямий вплив на зовнішнє середовище можна помітити в скороченні використання викопного палива. Відмовившись від класичних методів опалення, ми також сприяємо скороченню викидів вуглекислого газу в атмосферу.

Системи вентиляції підтримують свіжість повітря в приміщеннях, а низький рівень вологи в повітрі унеможливлює ріст цвілі та інших грибків. Завдяки герметичним вікнам і фільтрам пилок та інші алергени не потрапляють у середину приміщення. Власне це робить їхні домівки безпечними для людей, схильних до алергії.

Які вікна обрати?

Прорізи для вікон вважаються головною причиною тепловтрати в будівлях. Ось чому під час вибору вікон для енергоощадного будинку важливо переконатися, що коефіцієнт передачі тепла не перевищує 0,8 Вт/м?К.

Під час механічного відчинення та зачинення вікон кожен член сім’ї прикладає різне зусилля. Це може погано позначитися на столярних виробах — фурнітура для вікон або ущільнювачі зношуються набагато швидше, зменшуються й ізоляційні характеристики. Але цього можна не допустити, застосовуючи віконні оператори. Це система, яка забезпечує комфортне застосування вікон, не піддаючи їх нерівномірному тиску. Різниця неосяжна і помітна, тим більше після довгого застосування.

Додаток Siegenia Comfort допомагає в застосуванні автоматизованих приводів. За допомогою цього додатка підключеними пристроями можна керувати з будь-якого місця, для цього достатньо підключення до мережі. Подібна увага до віконних столярних виробів, безсумнівно, сприятливо відіб’ється на досягненні ще кращого показника передачі тепла для пасивної будівлі.

Похожие статьи

Back to top button