Критерії підбору прожектора та його безпечне встановлення
Прожектори — джерела дуже яскравого світла, що освітлюють великі простори або певну область точково. Зазвичай вони наповнюють світлом такі місця як стадіони, корти, сцени, ігрові майданчики, парки, теплиці. Умовно прожектори поділяють на вуличні, дугові, автономні, трекові, ручні ліхтарі-прожектори.
Також прожектори розрізняються за типом ламп і, відповідно, за призначенням. Джерела світла, або лампи, бувають:
- світлодіодними (LED-прожектори);
- металогенними;
- люмінесцентними;
- галогенними;
- ртутними;
- натрієвими.
Найпопулярніший варіант — ЛЕД-прожектори. Зазвичай вони відрізняються високою ефективністю та компактністю. Особливо зручні у використанні вуличні світлодіодні прожектори, оскільки вони практично не схильні до механічних пошкоджень, стійкі до поганих метеоумов та економічні.
Прожектори https://electrica-shop.com.ua/ulichnye-prozhektory використовують у абсолютно різних умовах: під час роботи у шахтах, у театрах та кінотеатрах, на промислових підприємствах. Часто використовують кольорові прожектори, які можуть створити необхідну атмосферу на виставі або наголосити на особливостях архітектурних форм. Варто відзначити вуличні прожектори з датчиками руху, які особливо вигідно встановлювати у приватному будинку, адже вони витрачають дуже мало енергії.
Правила підбору та встановлення вуличного прожектора
Ціни на прожектори складаються з декількох факторів, на які варто звернути увагу при виборі приладу:
- Потужність — потрібно враховувати її, тому що для місцевості та приміщень різного розміру потрібен різний ступінь освітленості.
- Кут розсіювання — гостра спрямованість не дасть освітити необхідну ділянку, а широка, навпаки, освітлюватиме надто велику частину.
- Розташування — якщо прожектор не наземний, він має бути на висоті від 1 метра та вище.
- Клас захисту — деякі прожектори нестійкі до вологи та прямого сонячного світла, тому краще розміщувати їх під козирками.
- Необхідно забезпечити заземлення, це головний захід безпеки під час встановлення світлового обладнання.
- Матеріал, із якого виготовлений корпус. Наприклад, для вулиці краще підійдуть алюмінієві світильники.
- Додаткові можливості, такі як датчики руху.
- Принцип роботи вони можуть живитися як від мережі, так і від акумулятора, потрібно орієнтуватися на конкретний випадок.
Підібравши відповідний прожектор, можна приступати до встановлення. При самостійному встановленні спочатку підберіть для нього рівну поверхню — це може бути стовп, стеля або просто стіна. Потім потрібно демонтувати кріплення клемної коробки прожектора, закласти в сальник кабель живлення та підключити до клемника. Після цього можна закрити кришку короба та встановити конструкцію на обране місце, попередньо закріпивши прожектор на кронштейні. Останній етап — перевірка працездатності приладу. Після цього залишається прикріпити кабель та перевірити подачу електроенергії.
Незважаючи на те, що вуличні прожектори прості в установці, все одно необхідно дотримуватися техніки безпеки:
- перед установкою бажано заміряти напругу, можливі відхилення не більше ніж на 10%, напруга повинна бути в межах 220 Вольт;
- обов’язково потрібно вимкнути живлення;
- не можна мочити руки, встановлювати обладнання за сирої погоди;
- не варто використовувати прилади, призначені для приміщення на вулиці;
- інструменти, за допомогою яких проводиться установка, повинні мати ізольовані ручки, бажано працювати у спеціальних рукавичках;
- не можна встановлювати прожектори поруч із потужними приладами;
- забороняється застосовувати хімічні засоби поруч із прожекторами.
При правильному встановленні ви уникнете небажаних наслідків у вигляді передчасного виходу виробу з ладу або утворення всередині прожектора конденсату, а також убезпечите людей, які будуть поруч із працюючим світильником.
Вуличний прожектор можна підібрати самостійно або за допомогою грамотних спеціалістів у спеціалізованих магазинах із широким асортиментом світильників та інструментів для монтажу. Найголовніше, щоб вибір задовольняв не лише за технічними параметрами, а й за дизайном та вартістю.