Якою має бути вологість знову вдома
Фото: Syda Productions
Правильна вологість повітря в будинку — це фактор, який, так само як і температура, дуже максимально впливає на самопочуття людей, які в ньому живуть. Як занадто невисокий, так і занадто великий рівень може спричинити погані наслідки для організму.
Отже, якою має бути вологість повітря в оселі та як її можна змінити до більш оптимального значення?
Якою має бути вологість у будинку?
Вологість повітря виражається у відсотках, що означає, скільки частинок води міститься у встановленому об’ємі повітря. Для приміщень закритого типу, як-от будинки чи офіси, він має становити приблизно від 30 до 65%. Навпаки, для гарного самопочуття людей, які перебувають усередині, ідеальна волога в будинку або іншому приміщенні становить 40-60%, а температура має бути близько 20-22°C (вночі, в кімнаті, де хтось спить, вона має бути близько 18 градусів за Цельсієм).
40-60% також вважається сприятливою вологістю в будинку для різних предметів обстановки (книжок, одягу, електроніки), а ще для багатьох рослин, що ростуть у кімнатних умовах.
Однак необхідно підкреслити, що ідеальна вологість у будинку насамперед залежить від температури. У набагато теплих районах він має бути трохи нижчим — близько 40-50%. З іншого боку, в набагато прохолодних районах рекомендована вологість повітря в будинку буде приблизно 60%.
Дуже вже велика і занадто маленька волога повітря в будинку — результати
Набагато вища, ніж ідеальна, вологість повітря в будинку часто вважається наслідком того, що в будинку перебуває більше людей і вони не провітрюють приміщення одночасно, створюючи щоденні дії, як-от приготування їжі або прийняття душу, а ще технічних проблем. Іноді це результат протікання труб, недостатньої теплоізоляції та гідроізоляції.
Досить поширеною ознакою того, що вам потрібно потурбуватися про зниження вологи у вас удома, вважається конденсат на вікнах, а ще наявність помітної вогкості на поверхні стін у набагато холодніших районах. Протягом певного часу можуть з’явитися подібні проблеми, як плями грибка і цвілі на поверхні стін і меблів або малоприємний затхлий запах.
Перебування в дуже вологому приміщенні також може призвести до відчуття втоми, невідомого дискомфорту і відчуття холоду. У мокрому приміщенні також може бути душно, а його мешканці частіше страждають від респіраторних хвороб.
Коли вологість повітря в оселі вимірюється дуже низькою порівняно з оптимальними значеннями, стає помітною сухість слизових оболонок носа, відчуття сухості під повіками та в роті, а ще дуже висока захворюваність на різні інфекції.
Достатня вологість повітря в будинку — як її відновити?
Чудовим способом збільшення повітряної вологості вважається застосування професійних зволожувачів, які підтримують її на певному рівні. Досконало підібраний прилад зобов’язаний мати вбудований гігростат (тобто датчик вологи), втім, варто сказати, що багато людей виступав за окремі гігрометри, розташовані на певній відстані від зволожувача. Вони дають змогу перевірити вологість повітря в оселі й у такий спосіб визначити, чи необхідно зволожувати або осушувати приміщення.
Також, якщо ви боретеся з проблемою занадто великої вологості, добре було б часто провітрювати приміщення, тим паче в суху і сонячну погоду. Також досить важливо визначити джерело проблеми. Важливо, що занадто мокрі приміщення не можна нагрівати — дуже висока температура не зробить процес швидшого висихання, а може сприяти погіршенню самопочуття мешканців. Набагато прекраснішим виходом із цієї ситуації вважається застосування професійних осушувачів або очищувачів повітря; останні особливо рекомендовані для приміщень, де повітря якимось чином забруднене або де для дезінфекції та стерилізації приміщень застосовують засоби для дезінфекції, пари яких можуть дуже погано впливати на самопочуття людей, котрі постійно вдихають їх.
У разі як дуже низької, так і надто великої вологості в житлі, потрібно потурбуватися про те, щоб вентиляція працювала відповідним чином. Очищення засмічених елементів і увага до ефективності кожного компонента також важливі з погляду якості повітря. Це, зі свого боку, тим паче в приміщеннях, де люди перебувають протягом багатьох годин, завжди має бути на якісному рівні.