Кухонна кімната

Як організувати вітальню, підключену до кухні, щоб забезпечити естетику, не втрачаючи функціональності будинку

Зараз досить модно групувати різні приміщення в один вільний простір. Це створює враження сучасних житлових приміщень у квартирі або будинку. Найбільш затребуваним вважається комбінування вітальні та кухні. Як зробити це так, щоб не порушити естетику і функціональність?

Як організувати вітальню, підключену до кухні, щоб забезпечити естетику, не втрачаючи функціональності будинку

Ось деякі з наших пропозицій.

Оздоблення підлоги і поверхні стін — вишукане і стійке до плям, особливо на кухні

Ми починаємо з найважливішого, а власне з облицювання підлоги та поверхні стін. У нас є вибір з безлічі матеріалів, але ми повинні враховувати, що бруд або навіть плями жиру будуть досить легко переноситися з відкритої кухні в кімнату для гостей, тому підлога повинна легко і без проблем чиститися. Глянцевий керамічний граніт — це красиво. На превеликий жаль, щоденне чищення може бути досить виснажливим. Тому, можливо, варто вибрати матову версію. Але це приверне більше пилу. Що ж залишається? Ви можете підібрати матеріал, який не менш престижний, але його легше чистити, а конкретно панелі з вінілу. Як і керамічний граніт, вони можуть імітувати багато матеріалів, чи то камінь, чи то дерево. Зрозуміло, стіни зобов’язані бути стійкими до плям, тим більше в кухонній кімнаті, тому в такому разі ми не радимо наклеювати шпалери в цій частині будинку. Якщо ви намагаєтеся вибрати їх для іншого, то робіть ставку на ті, які можна піддавати вологому прибиранню, тому що, не звертаючи уваги на застосування екстракторів, це буде неминуче. Так, у вітальні зоні чудово підійдуть скло волокнисті або шпалери, що миються. На кухні найкраще застосовувати фарбу, що миється, а в місцях, особливо схильних до утворення жиру, тобто в зоні біля плити, — панелі зі скла або облицювальну плитку, яка відповідає кухні та дизайну всього приміщення. Справа навіть не в тому, щоб підібрати однакові кольори, а в тому, щоб вони добре комбінувалися між собою.

Не потрібно забувати про елементи, які одночасно розділяють і об’єднують дві кімнати.

У зоні відкритого планування між гостьовою та кухонною кімнатою є деталі, які одночасно розділяють і об’єднують ці два приміщення. Вони потрібні для забезпечення цілісності інтер’єру. Отже, що може бути сполучним елементом. Одне з найпопулярніших рішень — це, зрозуміло, острів на кухні. Він має бути оздоблений так, щоб відповідати стилю вітальні, тому якщо в ній стоять стилізовані меблі з видимими пазами, варто оздобити острів на кухні так само. З іншого боку, якщо це глянсове оздоблення, то конкретно так виглядатиме острів на кухні. Це ж можна віднести і до кухонного столу, який, ймовірно, буде одночасно розділовим і з’єднувальним елементом. Нарешті, розділовими елементами можуть стати комоди і серванти. Обидва меблеві предмети вписуються як у кухонну зону, так і в зону вітальні. Якщо ви намагаєтеся вибрати певний естетичний мікс, необхідно бути подвійно обережним, щоб еклектика не обернулася на позбавлений смаку інтер’єр, перевантажений взаємовиключними елементами.

Виберіть високі шафи для кухні та підберіть меблі за стильовим рішенням до шаф у гостьовій.

Зрозуміло, у кухні, суміщеній із кімнатою для приймання гостей, краще підійде високий гарнітур кухні, а якщо дивитися інакше — острів на кухні з поверхнею робочою. Традиційно розміщені верхні та нижні шафи можуть займати багато вільного місця і робити ефект перевантаженості. Вбудована шафа має стилістично комбінуватися з меблевими предметами в гостьовій. Якщо в гостьовій домінують меблі з фольгованим, глянцевим покриттям, то і на кухні необхідно вибирати власне це. Якщо ви застосовуєте, приміром, вітрини, шафи RTV або комоди з характерними для ретро-дизайну борозенками і стилізованими ручками, то глянцеві шафи з фрезерованими ручками не неминуче будуть їм відповідати, і про це потрібно завжди пам’ятати.

Освітлення — еклектика чи монохром?

Ще необхідно звертати свою увагу на освітлення. Навіть такий невидимий елемент може бути неправильно обраний. Якщо в приміщеннях з відкритим плануванням ви можете собі дозволити багато чого, наприклад, кухню з альковом або L-подібну кімнату, то під час висвітлення традиційного прямокутного простору необхідно бути більш послідовним. У цьому разі вам необхідно вирішити, чи хочете ви ретро-люстру і класичні світильники, чи, скоріше, сучасні класичні світильники і стрічки, що світяться. Зрозуміло, найкраще, щоб освітлення стилістично відповідало меблям.

Створення витонченого і водночас практичного кухонного інтер’єру, поєднаного з вітальнею, — завдання, зрозуміло, не з легких. Однак за допомогою кількох порад це можна зробити.

Back to top button