Іонізація повітря — що таке повітряна іонізація —
Якість повітря, що нас оточує, регулярно погіршується; на превеликий жаль, це результат прогресу цивілізації. З погіршенням стану повітря в наших домівках дуже часто з’являються алергічні реакції на речовини, що забруднюють повітря, та алергічна реакція на пилових кліщів.
Облаштовуючи власний вільний простір, ми дуже багато уваги приділяємо тому, щоб предмети, які нас оточують, були доброзичливими, екологічними та здоровими. Ми підбираємо аксесуари, виробництво яких не впливає на зовнішнє середовище, стежимо за тим, щоб вони мали правильні кольори. Ми намагаємося забезпечити необхідну температуру та вологість, прагнемо благополуччя себе та власних членів сім’ї; зрештою, наш дім — це наш прихисток від метушні звичайного життя.
Однак ми забуваємо про таємничий, невидимий інгредієнт благополуччя — правильну іонізацію повітря.
Що таке іонізація повітря?
Повітря, яке нас оточує, наповнене зарядами, або іонами, що працюють від електрики. Вони можуть мати негативний або позитивний заряд. Позитивні заряди стають носіями небезпечних речовин. Сприятливо заряджені іони, як наелектризовані кульки, утримують різні небезпечні для нас частинки. Позитивні іони переносять пил, кліщів, спори грибків (зокрема плісняви), віруси і додатково нейтралізують негативні іони, які благотворно впливають на людський організм.
Позитивні іони виробляються різними видами електронного обладнання, телевізорами, ноутбуками тощо. Оскільки доросла людина щодня вдихає приблизно 12 метрів кубічних повітря, дуже важливо, що від якості повітря, яким ми дихаємо, залежить наш добробут і здоров’я.
Ось чому для організму дуже важливо вводити негативні іони в повітря, яким ми дихаємо. Не дарма рекомендуються поїздки на море або в гори, необхідно подивитися на концентрацію негативних іонів у певній обстановці. Біля водоспадів або гребель концентрація негативних іонів коливається між 90 000 і 450 000 іонів на сантиметр кубічний (см3); у горах, лісах або на березі — між 50 000 і 100 000 іонів на см3; на луках і полях за межами міст — між 5 000 і 50 000 іонів на см3; у містах концентрація негативних іонів падає до 100 000 і 2 000 іонів на см3; у квартирах концентрація негативних іонів може становити від 40 000 до 100 іонів на см3.
Пристрої іонізації повітря
Як ви можете легко помітити, в наших будинках, на превеликий жаль, дуже мало негативних іонів. Нам допоможуть пристрої іонізації повітря. Але необхідно дивитися на те, які негативні іони може робити підібраний іонізатор повітря. Негативні іони можна розділити на 2 типи — ті, що утворюють легкі іони, і ті, що утворюють важкі іони. Негативні іони світла виконують роль очисника повітря, бо вони руйнують позитивні іони в повітрі та змушують погані чинники, як-от пил чи грибкові спори, припинити плавати в повітрі, проте вони не матимуть серйозного впливу на наше самопочуття, бо вони надто мінливі, щоб потрапити глибоко в альвеоли, і вже будуть зруйновані у верхніх дихальних шляхах.
В Інтернеті ми знаходимо багато негативних відгуків про іонізатори повітря. Стверджується, що вплив на здоров’я і добробут не було помічено. Ці думки обумовлюються купівлею звичайних і недорогих іонізаторів повітря, які не призначаються для виготовлення важких негативних іонів.
Це можна пояснити незліченними дослідженнями, які показують, що люди відчувають краще почуття благополуччя в місцях, де в процесі руйнування води з’являються важкі негативні іони, наприклад, у водоспадах, фонтанах і на берегах скель.
Що таке негативні іони?
Дрейфуючі негативні іони, або аероіони, з’являються в подібних місцях унаслідок розпаду молекул води. Під час цього процесу, відомого як ефект Ленарда, коли краплі води розбиваються на частини, менша з розбитих частин стає негативно зарядженою. Ці краплі переміщуються на довгі відстані, створюючи домінування негативного заряду в просторі. Великі краплі з ідеальним зарядом фактично інертні в присутності електричного поля і можуть вільно дрейфувати. Легкі іони більш електрично заряджені, мають високу рухливість і не можуть досягати легень, оскільки дезактивуються під час контакту з верхніми дихальними шляхами. Важкі іони мають набагато меншу швидкість, ніж іони, що виготовляються в недорогих іонізаторах. Їхній рух спричинений виключно турбулентністю повітря, а невисокий заряд дає можливість їм тривалий час залишатися в повітрі. Ці іони можуть проникати глибоко в легені, де вони осідають.
У пошуках хорошого іонізатора повітря необхідно подивитися на здатність приладу робити важкі іони. Іонізація повітря — це не тільки спеціальний пристрій, вона може активно підтримувати виробництво позитивних для організму негативних іонів, наприклад, шляхом хорошого провітрювання приміщення, поповнюючи в такий спосіб поклади негативних іонів в приміщенні та в той самий час позбуваючись задухи, мікроорганізмів і вуглекислого газу.
Ми можемо підтримати себе й іншими способами: створити зони, вільні від електроніки, наприклад, у спальній кімнаті, не вмикати телевізор і не брати із собою ноутбук. Давайте також оточимо себе природними матеріалами, такими як дерево, бавовна або льон. Рослини також добре впливають на кількість позитивних іонів, вони обов’язково мають бути в керамічних або горщиках із глини, наприклад, папороті, бегонії, агави та фіалки. Якщо у вас є город, посадіть горобину, березу, клен або сосну.
Соляна лампа і справжній бурштин стануть природним іонізатором. Зрозуміло, постійне прибирання в комбінуванні з вищезгаданим переконанням приміщень дасть змогу нам позбутися вогнищ пилу, в яких живуть несприятливі іони.