Дизайн коридору зі сходами

Під час будівництва будинку в два поверхи не можна обійтися без сходів. Дана конструкція вважається не тільки необхідністю, але і важливою інтер’єрної частиною, яка може задати єдиний стиль приміщення. У нашій статті ми сьогодні обговоримо тему- дизайн коридору зі сходами ми обговоримо всі деталі і тонкощі такого інтер’єру.

Наявність сходів в передпокої-варіант, який часто передбачається при розробці проекту приватних будівель і квартир з двома рівнями. Від оформлення цієї частини приміщень часто залежить перше уявлення (це стосується як власників, так і гостей). Вибрати інтер’єр передпокою у власному будинку зі сходами буває важко, адже підйомна конструкція повинна не тільки поєднуватися з іншими деталями, але і підходити смакам особистого характеру.

Дизайн коридору зі сходами

Інтер’єрні специфіки

Для гармонійного і успішного оформлення коридору зі сходами необхідно врахувати кілька значущих тонкощів:

 1. Палітра кольорів матеріалів для обробки, покриття для підлоги і сходів повинні підходити один одному між собою;
 2. Якщо є наявність маленької площі холу, дизайн можна зробити цікавим, додавши аксесуари світлого кольору;
 3. Конструкція повинна підходити по відтінку з віконними і дверними отворами;
 4. Меблі слід вибирати все залежить від форми сходів;
 5. Прилади освітлення потрібно підбирати виходячи зі стилістики приміщення, для звичайного варіанту підійдуть бра настінного типу. Функціональний варіант-освітлення точкове;
 6. Вузьку передпокій візуально ширше зробить дзеркало великого розміру на стінці.
Дизайн коридору зі сходами

Ці хитрощі допоможуть зробити хол зі сходами дуже комфортним і стильним.

Напрямок стилю при оформленні дизайна коридора зі сходами

Під час вибору сходів варто відштовхуватися від всієї стилістики інтер’єру, а не базуватися тільки на власних уподобаннях. Всі деталі приміщення повинні прекрасно гармоніювати між собою, створюючи загальну композицію.

Прованс

Прованс відрізняється перевагою білих відтінків і в собі поєднує простоту французьких сіл. Під час вибору даної течії необхідно врахувати масу деталей. Для оздоблювальних робіт застосовуються тільки природні матеріали, тому сходи повинні бути зроблені з дерева будь-якого світлого кольору. Подібний матеріал необхідно вибрати і для підлоги.

Дерев’яні або предмети кування меблів білого кольору з ефектом старовини прекрасно впишуться в передпокій у французькому кантрі. Аксесуари у вигляді підставки для парасольок, вішалки або дзеркала в рамці доповнять єдину картину приміщення.

Дизайн коридору зі сходами

Нестаріюча класика

Класика в оформленні передпокою не втрачає власної популярності і вважається найбільш поширеним напрямком. Це можна пояснити застосуванням дорогих порід дерева і каменю.

Дизайн коридору зі сходами

Інтер’єр в класичному стилі виділяється строгими простими формами і спокійною палітрою кольорів. Для стилю відмітна наявність завитків, балясин і різьблених елементів. Не потрібно перевантажувати хол непотрібними предметами, а у вигляді меблів вибрати прийнятні варіанти:

Дизайн коридору зі сходами
 • Дерев’яні важкі крісла;
 • Килим нейтрального кольору;
 • Дерев’яний або кам’яний стіл;
 • Ковані деталі;
 • Якщо є наявність вікна в передпокої, його необхідно оформити об’ємними портьєрами.
Дизайн коридору зі сходами

Дуже різний модерн

 • Модерн відноситься до одного з модерністських стилів, що виділяються різноманітністю. Обумовлено це тим, що він в себе включає одночасно кілька напрямків: мінімалізм, Loft, hi-tech і урбаністичний стиль.
 • Для оздоблювальних робіт поверхонь в модерн стилі застосовується скло, пластик і нержавіюча сталь. Прийнятний варіант маршу сходів-конструкція з поручнями з металу.
 • У хай-тек стиль прекрасно впишеться хромована або нікельовані сходи з компонентами зі скла або каменю. При оформленні коридору в мінімалістичному стилі вибір потрібно виконати на користь товстої конструкції зі скла.
 • Оформлення в кольорі має складатися в основному з чорних і білих кольорів, з додатковими вставками срібного відтінку.
 • Наявність сходів в передпокої не вносить ніяких обмежень в плані стилістики. Головне серйозно підійти до вибору матеріалів і поєднання кольорів. В даному випадку такий елемент стане невід’ємною частиною і прикрасою приміщення.
 • Щоб хол виглядав ідеально, дуже важливо правильно вибрати аксесуари для конкретного стилю: для кантрі – текстиль, модерн – природні матеріали і суворі рамки, класика шикарні дзеркала і люстра. Головне не перестаратися з елементами декору.

Різновиди сходів у коридорі

Спіральні сходи для економії вільного місця.

 • Тип марш. Варто відзначити, що такий стиль передбачає суцільний ряд сходинок. Їх кількість викликана розмірами всього будинку, а ще, скільки поверхів в ньому. Дуже часто їх оснащують подступенками. Спіральні сходи. Підніматися по цих сходах необхідно буде по спіралі. Серед великого числа наявних переваг-зорове збільшення стельові висоти, такі сходи місця займає дуже мало і підійде для маленьких прихожих. Серед недоліків: вони абсолютно не підходять сім’ям з дітками і літніми людьми. Мають більш великою ціною за рахунок складного виконання огорож. Немає можливості підняти на поверх вище меблі, доведеться застосовувати такелажі і вікно.
 • Сходи монолітні на косоурі. Винятковість цієї конструкції в ригельної Балці, що розмістилася по самому центру прольоту, до якої кріпляться сходові прольоти. Балка (косоур) буває як прямий, так і вигнутою, за рахунок чого сходах можна надати будь-який вид. Самі сходинки можуть бути зроблені з будь-яких матеріалів.
 • Сходи, кріпиться на болтах (больцах) з одного боку, а з іншого на поручні, що є несучим елементом. Виконані вони з металу і закріплюються саме до стінки, що проявляється на фінальній ціні конструкції. Серед великого числа наявних переваг легкість монтажу і демонтажу.
 • Конструкція буває підвісний. На відміну від попереднього варіанту, сходинки між собою не мають стиків. З одного боку вони закріплюються на болтах, а з іншого – на навісних стрижнях. Підвісні сходи прекрасно вписуються в лофт стиль, hi-tech.
 • Конструкція підвісного типу сходів з дерева.
Дизайн коридору зі сходами

Варіанти облаштування простору під сходами

Сходи під якими встановлені шафи.

Для того, щоб простір застосовувалося найбільш успішно, можна зберігати під сходами якісь предмети і речі. Це простір займає значну частину приміщення. Власне завдяки цьому дуже важливо правильно застосовувати нерозділене простір під нею. Можна змонтувати шафи, маленькі стелажі під книги або полки під колаж з фотографій сім’ї. Якщо планування дає можливість, то встановлюють додатковий сантехнічний вузол.

Дизайн коридору зі сходами

Дизайн приміщення буде виглядати стильно і гідно виключно при дотриманні параметрів якості. Коридори зі сходами є головними при необхідної площі передпокою. У приміщеннях маленького розміру будова такого типу вважається другорядним елементом.

Дизайн коридору зі сходами

Компактні сходи в маленький хол.

Обов’язково необхідно використовувати яскраве освітлення в приміщення. Конструкція потребує підсвічування, що її робить безпечною у вечірній і нічний час. Має сенс застосовувати пару світильників і повну люстру.

Для того, щоб сходи здавалися менш габаритними, можна застелити килимом сходинки. Це не тільки зробить конструкцію менш об’ємною, але і додасть конкретного лиску і шику приміщенню в загальному, а ще забезпечить додаткову безпеку і допоможе заховати неточності.

Сходи в коридорі застелені килимом.

Кут підйому не повинен бути занадто крутим. В середньому він становить 30 градусів. Самі сходові огорожі повинні бути об’ємними і досить великими, мінімум 80 сантиметрів. Приділяють достатньо уваги якості і надійності маршів.

Власне сходи в холі повиннаі увагу залучати гостей і благотворно впливати на думку про домовласників. Це зручно, практично і неймовірно красиво. Вона зуміє зробити більше висоту будь-якого стелі, а теж дасть можливість виконати приміщення набагато оригінальним.

Дизайн коридору зі сходами

30 ідей дизайну коридору, передпокою

Дизайн коридора. ІДЕЇ ДЛЯ ІНТЕР’ЄРУ КОРИДОРУ