Десталізатори для домашнього використання — як знову вибрати правильний будинок
Все більше водіїв вважають за краще купувати тестер на алкоголь для власного користування. Пристрій, який правильно застосовується, дає нам упевненість у тому, що ми можемо безпечно сісти за кермо. Однак цінова різниця тестерів на алкоголь може бути відчутною.
Найстандартніші моделі можна придбати за пару десятків злотих, а обладнання професійне може коштувати до кількох тисяч злотих. Як правильно підібрати тестер на алкоголь для побутового застосування?
Перевірте мету вашої покупки
Той момент, що робочий принцип більшості тестерів на алкоголь середнього і високого класу буде однаковим (вони застосовують електрохімічний сенсор для виявлення частинок алкоголю в повітрі), не означає, що ми маємо негайно інвестувати в найдорожче обладнання, наявне в магазині. У багатьох випадках домашнім тестером на алкоголь користуються не часто і не більше кількох людей. Немає сенсу купувати обладнання, яке, забезпечуючи дуже високу здатність пропуску, працюватиме, як правило, на підприємстві або під час поліцейських перевірок.
Основними тестерами на алкоголь для побутового застосування вважаються, наприклад, Alcofind Expert, Alkohit X50 або X60 або Promiler AL. 8000 ПЛЮС. Вони всі обладнані точним електрохімічним датчиком, що забезпечує непоганий рівень точності під час проведення вимірювань. Водночас, ціна вищезгаданих тестерів на алкоголь змінюється між 300 і 600 злотими, тож це не той прилад, який перевантажить домашній бюджет.
Робіть ставку на перевірені компанії
На аукціонних порталах можна, не докладаючи великих зусиль, знайти тестери на алкоголь з вартістю в пару десятків злотих. Однак подібна покупка не має особливого сенсу, оскільки натомість ви отримаєте обладнання, якість виготовлення якого і, перш за все, точність вимірювань будуть дуже невисокими. То на які тестери на алкоголь необхідно звернути увагу? Насамперед на ті, які виробляються компаніями, що спеціалізуються на виробництві тестерів на алкоголь. Необхідно згадати бренди Datech, Sentech і Promiler Alcofind. Тут просто знайти обладнання як польського, так і виготовленого за кордоном.
Чому якість дуже важлива у випадку тестерів на алкоголь? Окрім неточних вимірювань, ми ризикуємо стикнутися з необхідністю найчастіше калібрувати поганий тестер на алкоголь або, що ще гірше, зовсім не мати можливості зробити це. Наслідок неможливості калібрування буде один — вам швидко знадобиться купувати новий тестер на алкоголь. У разі обладнання від компаній з позитивною репутацією, датчик, що правильно обслуговується, може застосовуватися протягом багатьох років, а калібрування може проводитися щонайменше кілька разів.
Завжди вибирайте тестер на алкоголь з електрохімічним датчиком
На ринку представлено здебільшого два типи тестерів на алкоголь — твердотільні та електрохімічні, причому назва відноситься до технології, що застосовується для виробництва датчика. Напівпровідникові прилади значно дешевші, проте їхній основний мінус — набагато дуже низька точність зчитування. Поріг неточності подібних пристроїв досягає 20% за концентрації алкоголю в повітрі, що видихається, 0,5 проміле. Щоб порівняти, похибка електрохімічного датчика зазвичай не більша за 3% (конкретно такий рівень мають пристрої, які застосовує поліція).
Однак існує ще одна проблема, яка пов’язана з твердотільними технологіями — вони вимагають частого калібрування. Як показала практика, більшість моделей потрібно обслуговувати кожні кілька місяців або кожні кілька десятків вимірювань. У разі пристроїв на основі електрохімічного датчика одноразовий «вихід» тестера становить навіть кілька тисяч вимірювань.
Чи варто купувати тестер на алкоголь для побутового застосування?
Тестери на алкоголь, засновані на технології скринінгу, не потребують мундштуків для проведення вимірювань. Це найкраще рішення для тих випадків, коли протягом року проводяться сотні або тисячі вимірювань у різних людей. У разі домашнього господарства достатньо звичайного мундштучного тестера на алкоголь, такого як Alcofind pro-x-5. Комплекти змінних мундштуків коштують недостатньо дорого, щоб добре заощадити в цьому напрямі, а самі апарати із застосуванням сита коштують набагато дорожче за традиційні.
Скільки вимірювань тестером на алкоголь ми проводимо протягом року?
Хоча така цифра може бути найрізноманітнішою для будь-кого з нас, у середньому можна висловити припущення, що одна людина проводитиме вимірювання вдома наприкінці вихідних. Навіть рахуючи три вимірювання, проведені через короткі проміжки часу, для отримання середнього результату, ми отримуємо цифру близько 150-160 показань протягом року на людину. Чому це важливо?
Під час вибору тестера на алкоголь краще підбирати обладнання, яке забезпечує щонайменше ту кількість показань, яку ми описали вище, або трохи більшу. таким чином, ми позбавимо себе необхідності дуже часто калібрувати обладнання та будемо відправляти його на роботи з обслуговування тільки раз на рік. Купівля обладнання, здатного витримувати кілька тисяч вимірювань без калібрування, — це зайві витрати. Ми все одно не зможемо витратити ліміт вимірювань, а багато виробників рекомендують стандартизувати обладнання раз на рік, незалежно від чисельності витрачених показань.
Тестер на алкоголь — це корисний пристрій, який забезпечує відчуття безпеки. Однак потрібно підбирати його так, щоб не більше платити необґрунтовано, а отримати обладнання, що ідеально відповідає нашим потребам.