Датчик окису вуглецю в головній ролі, тобто ефективний спосіб спокійного вбивці —
З наближенням холодів саме час перевірити прилади опалення у вас удома і якщо знадобиться відремонтувати їх. У цей період також необхідно потурбуватися про безпеку власних близьких, оскільки опалення приміщень також пов’язане з дуже високим ризиком отруєння монооксидом вуглецю.
Тому для свого захисту і захисту інших членів сімейства необхідно купити спеціальний детектор, який також називається детектором чадного газу. Що це таке? Як він функціонує і сповіщає вас? Де він функціонує і що заважає його роботі? Дізнайтеся про це нижче.
Детектор чадного газу — основні характеристики
Детектор чадного газу — це маленьке пристосування, укладене в корпус, зроблений із пластику. Іноді вони також обладнуються спеціальним РК-дисплеєм, на якому відображається нинішня концентрація чадного газу. Устаткування має вбудовану сигналізацію, яка спрацьовує в разі перевищення граничного, відносно безпечного рівня CO, одночасно застерігаючи про небезпеку і, можливо, рятуючи життя.
Детектор CO — робочий принцип
Такий інноваційний пристрій, як детектор чадного газу, має бути в кожному будинку, квартирі та на підприємстві. Чому? Просто. Обладнання регулярно контролює стан і якість повітря в приміщенні. У разі перевищення конкретних норм концентрації CO виріб, закріплений на стелі або стіні, починає подавати звуковий сигнал, застерігаючи в такий спосіб про загрозу здоров’ю та життю і загальну небезпеку. У більшості моделей на вбудованих РК-дисплеях також відображається число, що показує точний рівень небезпечних речовин, які плавають усередині будівлі або приміщення.
Для кого, наприклад, призначається детектор чадного газу?
Всупереч тому, що ви можете подумати, детектор чадного газу, як і датчик загоряння або газу, має придбати будь-хто, хто проводить у закритому просторі щонайменше 30 хвилин і хоче всебічно дбати про власне здоров’я, здоров’я власної сім’ї, друзів або співробітників. Оскільки монооксид вуглецю не має запаху і невидимий для ока людини, його складно виявити без спеціального обладнання. Детектор CO буде особливо корисним у будівлях із котлами, камінами, газовими бойлерами та загальними фановими стояками, які є в більшості висотних будинків, таунхаусів і високих будівель.
Детектори чадного газу — коли і де їх застосовувати?
Детектори чадного газу особливо корисні в спорудах, де якимось чином відбувається так зване спалювання палива. Що під цим мається на увазі? Різноманітні варіанти опалення, включно, насамперед, із застосуванням вищезгаданих камінів, котлів, плит або юнкерсів. Інше використання — в гаражах і підземних паркінгах, де небезпеку становлять відпрацьовані гази автомобілів.
Фактори, що заважають роботі детекторів чадного газу
Всупереч видимості, навіть у системах, приготованих з метою захисту життя і людського здоров’я, бувають випадки збоїв. Зрозуміло, здебільшого це пов’язано зі шкідливими речовинами, що знаходяться в повітрі. До них можна зарахувати пари масла і бензину, різні розчинники, спирти і очищувальні рідини. Справній роботі детекторів чадного газу також заважає розбризкування поруч парфумів, аерозолів, сухих шампунів, засобів для зняття лаку з нігтів та інших засобів із вогненебезпечними, подразнювальними і часто шкідливими органічними сполуками. Крім того, як стверджують експерти, ризик того, що детектор подасть тривожний сигнал, може бути спричинений великою концентрацією водню, що виділяється, приміром, під час зарядки акумулятора або затвердіння цементу.
Інакше кажучи, детектори чадного газу вважаються дуже хорошим і перевіреним способом боротьби з непомітним для очей монооксидом вуглецю, який неможливо виявити. Фінансові вкладення в спеціалізовані детектори не тільки збільшують умиротворення, а й безпеку себе і власних близьких, даючи можливість вам увійти в новий опалювальний період, мінімізуючи небезпеку.