Будинок за містом

Чому варто ізолювати будинок мінеральною вовною

Переважна частина тепла йде з дому через стіни та вікна. Тому тільки правильно ізольовані будівлі забезпечать комфорт звичайного життя. Якщо, наприклад, будинок правильно утеплений, рахунки за опалення будуть нижчими. Дуже популярним матеріалом для теплоізоляції вважається спінений полістирол, але дедалі більше інвесторів обирають мінвату.

Чому варто ізолювати будинок мінеральною вовною

Чому?

Переваги вати на мінеральній основі

Мінвата вважається матеріалом негорючим, що зменшує ризик появи пожежі. Завдяки цьому він застосовується на стельових поверхнях гаражів і на верхньому поверсі будівель. Шерсть також має досить хороші властивості теплоізоляції. Тепловий показник ? становить 0,036-0,042 Вт/мК. Крім того, оскільки він також вважається дуже хорошим шумоізолятором, він чудово підійде для приміщень, схильних до шуму. Мінвата також відрізняється власною паропроникністю, що дає можливість стінам дихати, а це перешкоджає накопиченню вогкості в стіні.

Як встановити мінвату і обробити фасад?

Перед приклеюванням вати на мінеральній основі потрібно згідно з правилами приготувати основу. Вона має бути дуже рівною і чистою. Потім проґрунтуйте поверхню, щоб основа менше вбирала вологу і адгезія вати на мінеральній основі була вищою.

Ретельно очистіть плити з базальтової вати щіточкою. З іншого боку, приготуйте клей, висипавши вміст 25-кілограмового мішка розчину клею TERMOLEP-WU в приблизно 5,5-6 л чистої води. Змішайте все повільним міксером.

Вовна клеїться методом «точка вздовж периметра». для того щоб зменшити деформацію плит в умовах теплового та вологісного стресу, наносьте клей, формуючи рамку по краях і кутах. Це також усуне тягу повітря під плитами і поширення вогню. Також нанесіть близько 8-10 плям клею діаметром 10-12 см у центр вовняних плит. Розчин повинен покривати не менше 40% поверхні плити. Після того як нанесли клей, приклейте вату до поверхні стіни і притисніть, зберігаючи попутне розташування плит. Будь-які зазори між плитами, що перевищують 3 мм, необхідно наповнити, вставивши клин із вати.

Під час утеплення будівлі ватою на мінеральній основі невід’ємною умовою вважається наявність шпильок. Це можна зробити мінімум через 24 години після приклеювання плит клеєм. Зробіть додаткове механічне кріплення відповідно до технічного проекту, застосовуючи кріплення з металевим штифтом. Шерсть важча за полістирол, і дюбелі з пластиковим штифтом не витримали б її ваги. Тип і довжина дюбелів підбирається залежно від товщини шару ізоляції і матеріалу підкладки. Під час купівлі дюбелів переконайтеся, що вони мають актуальну технічну оцінку. На 1 м? вовни застосовується мінімум 4-6 дюбелів. Щоб не було утворення теплових містків поверх елементів кріплення потрібно застосовувати заглушки з мінеральної вати.

Потім встановіть захисні куточки з сіткою на кутах віконних і дверних прорізів і на кутах стін. Для цього наклейте сітку розміром 20 см х 35 см під кут 45 градусів. На іншому кроці нанесіть розчин клею і втопіть у ньому сітку. Потім вам залишиться тільки покрити фасад тонкошаровою штукатуркою, тонованою в підібраний вами колір. Рендеринг можна проводити не раніше ніж через 3 дні після приклеювання вовни. Однаково важливо пам’ятати, що температура навколишнього середовища під час нанесення штукатурки має бути в межах від +5°C до +25°C.

Похожие статьи

Back to top button