Будинок за містом

Почніть захист від вологи з нуля

Небагато деталей у будівництві будинку так важливі, як належний захист від вологи, яка може потрапити в нього. По-перше, це завдає справжньої шкоди і дискомфорту мешканцям. Друге, це елемент, який складно виправити на пізнішій стадії, хоча, зрозуміло, це не неможливо.

Почніть захист від вологи з нуля

Це можна віднести як до фундаменту, так і до інших елементів будівлі, таких як тераси, балкони або дахи. Який тип гідроізоляції вибрати і про що потрібно пам’ятати на кроці проведення робіт? Ми пропонуємо.

Основний фактор — фундамент

Основа, на якій будується будівля, визначає, яку фундаментну гідроізоляцію потрібно застосовувати. Тут потрібно сказати, що субстрат має бути знайдений не тільки розробником. Адже він не володіє відповідними знаннями в цій галузі, а може керуватися, наприклад, бажанням заощадити. Це тим більше правильно, що рівень підземних вод на момент викопування котловану для фундаменту не обов’язково буде таким самим, який можна очікувати в наступні роки. Завдяки цьому найкраще покластися на фахівців. У сфері гідроізоляції фундаментів Вроцлав і його округи є регіоном діяльності перевіреного підрядника Magnat. Отже, які типи гідроізоляції можуть бути залежно від основи?

  • Легка гідроізоляція, яка в себе включає захист фундаментних стін і основи. Це виконується, коли ґрунт проникний; тому будь-яка волога, наприклад, каналізаційні води, природним чином відводиться в набагато глибші ґрунтові шари.
  • Середня ізоляція виконується на ґрунтах, де вода від опадів не відводиться швидко в набагато глибші шари і може перебувати поруч із підніжжям і фундаментними стінами. Це глинисті, зв’язні ґрунти. Ця зайва вогкість не завжди має бути постійною, але, приміром, може з’явитися під час хорошого дощу — це достатня причина для застосування гідроізоляції середнього типу.
  • Останній тип — це вже не стійка до вологи, а надміцна гідроізоляція. Ця справа вимагає великої обережності з боку підрядника, і краще не доручити її звичайній будівельній компанії, а звернутися до тієї, яка спеціалізується на утепленні фундаментів. Пов’язують це з тим, що надміцна ізоляція потрібна в тому разі, коли рівень підземних вод стабільно високий або ґрунт сирий. Будівництво в цих умовах технічно можливе, але його успіх залежить від професійних навичок підрядника.

Вологоізоляція або гідроізоляція відноситься до вертикальних і горизонтальних поверхонь. Фундамент, плита і фундаментні стіни повинні бути покриті. Що трапиться, якщо гідроізоляція буде підібрана невірно або зроблена невірно?

Результати проникнення вогкості

Неправильна ізоляція означає, що вогкість буде пробиватися в фундаментні стіни, перекриття, можливий підвал, а ще вище, в житлові домашні приміщення. Він буде або витягуватися вгору за рахунок капілярної дії, або проникати під прямим тиском вологої підкладки на поверхні. В результаті фундаментні стіни протягом певного часу можуть втратити власну зв’язність, стати набагато крихкими і схильними до пошкоджень. Волога буде «мігрувати вгору» (капілярний підйом), що, зі свого боку, зробить її вплив видимим і відчутним для мешканців. Візуально це призведе до того, що стінові покриття (шпалери, цементно-вапняна штукатурка, гіпсокартон, жорстка штукатурка) і підлоги (панелі, паркет, килими, навіть покриття з кераміки) відпадають. Самостійна боротьба з подібною вогкістю буде неефективною і потребуватиме, наприклад, розкопок по периметру фундаменту, укладання нової гідроізоляції, проведення ін’єкцій.

Крім зорового фактора, мешканці будуть схильні до складнощів зі здоров’ям, що виникають унаслідок розмноження бактерій і грибків (плісняви) в мокрих приміщеннях.

Похожие статьи

Back to top button