Теплообмінник та принцип роботи, як знову знайти найкращу домашню модель
Обмін використаного повітря на свіже гарантує здорові умови життя, знижуючи рівень вуглекислого газу і забезпечуючи киснем. За допомогою примусової вентиляції ви, зрозуміло, можете позбутися небезпечних речовин і створити в середині приміщення умови, вільні від алергенів, бактерій і вірусів.
Однак для того, щоб це стало можливим, потрібно застосовувати відповідну вентиляційну установку, провести мережу каналів для вентиляції, розташувати припливну і витяжну систему повітря в необхідному місці і, перш за все, вибрати елемент, який конкретно відповідає за обмін теплом без змішування потоків повітря. Як же вибрати найкращу модель?
Перехресноточний теплообмінник — чи буде він прекрасним вибором?
Дуже простим теплоутилізатором вважається перехресноточний теплообмінник. Немає рухомих частин. Однак рекуперація тепла невисока, тому що вона становить лише близько 60%, що вважається поганим результатом порівняно з теплообмінниками інших конструкцій, адже найкращі з них можуть рекуперувати понад 80% або навіть понад 90% тепла. Замерзання за температури трохи нижче нуля також вважається проблемою для такого теплообмінника. Тому для усунення замерзання теплообмінника потрібно застосовувати нагрівачі, що підвищує робочі витрати всієї системи.
Роторний теплообмінник — для кого він буде прекрасним вибором?
Роторний теплообмінник, безсумнівно, вважається прекрасним варіантом. У цьому разі рекуперація тепла досягає 80%. Тому він може пройти випробування в комбінуванні з відповідною системою ізоляції стін або стелі, або застосуванням вікон з потрійним склінням. При подібному розташуванні можна домогтися дуже позитивних результатів з рекуперації тепла. Конструкція, що обертається, означає, що частини, які рухаються, створюють багато шуму, що може бути проблемою, якщо теплогенеруючу установку розташовано недалеко до зони для житла або тонких стін. Тому подібне рішення краще підійде, коли теплогенерувальна установка розташована далеко від зони проживання. Необхідно також зазначити, що роторний теплообмінник має додатковий мінус, а саме те, що потоки повітря, а ще запахи можуть змішуватися.
Протиточний теплообмінник — частий вибір для енергозберігаючих будинків
Під час використання протиточних теплообмінників важливо пам’ятати про необхідність вибору пристрою із захистом від замерзання. Це дасть можливість йому працювати набагато ефективніше і досягти найкращих результатів з рекуперації тепла. Установки кращого класу можуть рекуперувати навіть більше 80% тепла з відпрацьованого повітря. Необхідно підкреслити, що герметична конструкція означає, що потоки повітря не перемішуються, тому, піклуючись про постійну заміну фільтрів і періодичне обслуговування, ви можете розраховувати на свіже, свіже повітря у вас вдома за потрібної температури. Такі теплообмінники — частий вибір для енергозберігаючих будинків.
Теплообмінник спірального типу — дуже багатофункціональний, зокрема для теплової модернізації
Якщо у вас багато місця для встановлення великогабаритного теплообмінника, ви можете підібрати спіральну модель, а якщо бути точним — модель спіраль/контрсспіраль. Зовні він зроблений з алюмінію та оцинкованого листа металу. Конструкція надзвичайно герметична, тому потоки припливного і витяжного повітря не перемішуються. Передається тільки тепло, причому дуже прекрасним способом. Ефективність подібної системи вентиляції сягає 92%. Таким чином, дуже мало тепла йде назовні, а величезна його частина відновлюється. Це значно зменшує значно витрати на опалення і, отже, економить гроші. Під час вибору правильного теплообмінника їх можна зменшити до 50%. Потрібно підкреслити, що універсальний варіант встановлення цього пристрою робить його підходящим вибором і для будівель, які піддаються термомодернізації.
Необхідно не забувати, що жодна вентиляційна система не буде на 100 відсотків ефектною, якщо не піклуватися про постійне техобслуговування, сервіс або заміну фільтрів. Брудні фільтри можуть набагато зменшити не тільки комфортність повітря в приміщенні, а й ефективність самої вентиляції. Тому важливо пам’ятати перевіряти, наскільки вони забруднені. Що тонші фільтри, то швидше на них збирається бруд. Якісні пристрої обладнані датчиками забруднення фільтрів, які нагадують користувачам про необхідність заміни фільтрів.