Інтер'єр

Огляд системи домофонів BAS -IP

BAS-IP — це перший домофон, який був встановлений із застосуванням кабелів CAT5, як для зовнішньої мережі між різними будівлями, так само і для магістральних мереж, які застосовуються для з’єднання квартир. IP-мережа, що застосовується для BAS-IP, має бути приватною, а ще ізольованою від інших IP-мереж у будівлі, щоб не заважати функціонуванню і справній роботі системи.

Огляд системи домофонів BAS -IP

BAS-IP — це перший домофон, який був встановлений із застосуванням кабелів CAT5, як для зовнішньої мережі між різними будівлями, так само і для магістральних мереж, які застосовуються для з’єднання квартир. IP-мережа, що застосовується для BAS-IP, має бути приватною, а ще ізольованою від інших IP-мереж у будівлі, щоб не заважати функціонуванню і справній роботі системи.

Конструкцію BAS-IP розроблено для задоволення потреб будь-якої будівлі житлового фонду, навіть із високою кількістю користувачів: немає жодних обмежень на розширення системи або кількість ліній, які можна контролювати.

Огляд системи домофонів BAS -IP

Мало просто описати BAS-IP як останнє покоління цифрових систем відеодомофонів. Багатосторонність і модульність системи дають можливість застосовувати її не тільки для контролю доступу, а й для відеоспостереження, охоронної та пожежної сигналізації — до цього всього до багатьох інших функцій, що повністю об’єднані.

BAS-IP — це система, яка заснована на «відкритому» комунікаційному стандарті. Застосовуючи протокол ініціювання сеансу (SIP), можна приєднувати пристрої сторонніх виробників, які застосовують той самий стандарт. Однак рекомендується застосовувати виключно сертифіковані BAS-IP пристрої, щоб забезпечити хорошу роботу системи.

Цифрове передавання аудіо/відео

За допомогою BAS-IP аудіо- та відеосигнали передаються в цифровому вигляді по IP-мережі. Це означає, що звуки і зображення перетворюються в числа або цифри перед передачею від одного пристрою до іншого. для того щоб відео було досить плавним, система повинна записувати кілька зображень одночасно, які називаються кадрами в секунду. Здебільшого, оку людини потрібно щонайменше 25 кадрів за секунду для спостереження зображень і сприйняття руху постійно та повільно між поточним і подальшим кадрами. Плюс до цього потрібно, щоб роздільна здатність зображень, що записуються, була досить хорошою для досягнення відповідної точності деталей. Всі ці функції вимагають передачі великої кількості (цифрових) даних по IP-мережі, яка може перевантажувати власну потужність при передачі великої кількості даних.

Для розв’язання цієї проблеми застосовуються відповідні математичні алгоритми для «стиснення» інформації перед її передачею мережею. Після прийняття інформація може бути «розпакована» у зворотному порядку і готова до застосування.

Ці алгоритми називаються «КОДИ» (кодування-декодування). По суті, це програмні або апаратні пристрої, які кодують і/або декодують аудіо- або відеосигнал у цифровій формі для зберігання на пристрої, що запам’ятовує, звідки його потім можна витягти для читання або, як у випадку з BAS-IP, передати по IP-каналу. На кроці кодування/декодування кодеки також стискають (та/або декомпресують) дані, роблячи меншим їхній обсяг для полегшення передавання закодованих даних.

Стиснення даних дає нам можливість застосовувати меншу здатність пропуску каналу для передавання даних, залишаючи більше місця для передавання аналогічної або іншої інформації, потрібної для роботи системи. Технологічний прогрес дав змогу створити ефектніші кодеки, які забезпечують великий рівень якості (велика роздільна здатність зображення, частота кадрів) за невисокого обсягу даних, необхідних для передавання інформації в мережу.

BAS-IP застосовує два різних стандартних кодеки: перший — для відеоданих, другий — для аудіоданих:

H.264: Цей кодек був спочатку розроблений компанією Apple Computers. Він досить продуктивний і застосовується для стільникового телефону останнього покоління (3G) і відео високої точності (HD) в Інтернеті. Практично, цей кодек здатний забезпечити якість відео на рівні стандарту кодування MPEG-2, застосовуваного в DVD-дисках, знизивши швидкість на третину або навіть частково від бажаної швидкості (бітрейта) передачі інформації. Завдяки кодеку H.264 BAS-IP може одночасно обробляти пристойну кількість діалогів, водночас зберігаючи хорошу якість і плавність зображення (640 x 480 пікселів за 30 к/с).

G.711: Кодек призначається для застосування в технології VoIP. Це один із ключових кодеків, що використовуються в цій галузі. G.711 дає можливість домогтися прекрасної якості звуку за досить невеликої швидкості передавання даних (64 Кбіт/с) і мінімального часу обробки необхідного алгоритму стиснення/декомпресії.

Загальні характеристики системи

BAS-IP включає в себе багато функцій для створення рішень для житлових комплексів значних розмірів. Потенціал і сильні сторони BAS-IP представлені в наступному списку, який містить головні особливості BAS-IP у найрізноманітніших галузях компетенції.

Прокладання та монтаж кабелів

— BAS-IP застосовує кабель UTP2 CAT5 для IP-мережі та магістралі, що робить набагато легшим встановлення та налаштування системи.

— Надзвичайно гнучка архітектура BAS-IP дає можливість побудувати повну IP-мережу (з магістраллю та магістраллю), змішану систему (IP-мережі для магістралі та мережі CAT5 для магістралі) або гібридну систему (IP для магістралі; IP та CAT5 для магістралі).

— Всі пристрої BAS-IP, що знаходяться в IP-мережі, крім стійок консьєржа і VoIP-телефонів, отримують живлення конкретно по кабелю передачі даних із застосуванням технології PoE (Power over Ethernet). Ця особливість також добре допомагає вельми простому й економному встановленню.

— Можливість застосування волоконно-оптичних кабелів для покриття великих відстаней означає, що BAS-IP не обмежений великими відстанями між пристроями в IP-мережі.

Якість аудіо та відео

— Як уже говорилося, BAS-IP застосовує стандарт H.264 як відеокодек. Це забезпечує дуже якісне цифрове відео зі швидкістю 30 кадрів на секунду і гарантує дуже хорошу плавність відео.

— Подібним чином, аудіопотоки передаються на найбільшій швидкості відповідно до норм G.711.

Розширюваний

Застосування цифрових технологій дає можливість BAS-IP вийти за рамки:

— Розширення і нарощування IP-мережі (у міру застосування оптоволоконних кабелів).

— Кількість пультів консьєржа.

— Кількість підключених користувачів.

— Кількість одночасних підключень: головна вимога у великих спальних районах.

Якщо IP-мережа теж застосовується для магістральних мереж, то кількість користувачів системи не обмежена, тому що діапазон адресації системи майже не обмежений. Варто звернути увагу, що зі збільшенням кількості користувачів збільшується обсяг трафіку, що направляється через IP-мережу.

Тому IP-мережа має бути ретельно спроектована, щоб забезпечити функції, потрібні для нормальної роботи.

Похожие статьи

Back to top button