Будинок за містом

Що таке пасивні вікна і чи варто знову використовувати будинок

Наразі популярність енергоощадних будинків зростає, що, безумовно, вважається результатом збільшення обізнаності громадськості про енергетичну ефективність будівель. Це не повинно викликати особливого здивування, беручи до уваги низькі витрати на опалення в пасивних будівлях (а часто і зовсім відсутні — в енергоощадному будинку немає активних радіаторів) і зростаючі із загрозливою швидкістю ціни на паливо.

Що таке пасивні вікна і чи варто знову використовувати будинок

Сьогодні ми сконцентруємося на одному з елементів пасивної будівлі — вікнах.

Що таке пасивне вікно?

Дуже коротко можна абсолютно чесно сказати, що це тип енергоощадного вікна з дуже невеликим коефіцієнтом передачі тепла (Uw) — менше ніж 0,8 Вт/м2К. Але це було б дуже незаслужено, оскільки невисокий коефіцієнт передачі тепла — не єдина характеристика пасивних вікон.

Головне завдання таких вікон — зберігати тепло (чи то від сонячних променів, чи то від приладів опалення, чи то від побутової техніки, чи то навіть від тіла мешканців) усередині будівлі та пропускати побільше радіації сонця. Це можливим стало завдяки їхній особливій конструкції — неактивні вікна відрізняються:

  • Велика глибина профілю і додатковий шар ізоляції;
  • Пристойна площа скління по відношенню до рами — скло володіє прекрасними тепловими властивостями, ніж матеріали рами. Неактивні вікна, що призначаються для інакше кажучи денної зони будинку (тобто сторони, на яку сонячне світло падає найдовше — південний бік), мають найбільше скління;
  • Як мінімум трикамерні склопакети з особливими полімерними розділовими планками — це запобігає утворенню теплових/термічних містків на краєчках стекол;
  • У рамках збільшення якостей теплоізоляції, вони часто не мають металевого посилення — скло вклеюють у рами за особливою технологією;
  • Заповнення простору між стеклами благородними газами — наприклад, криптоном або аргоном;
  • Покриття склопакетів спеціальним покриттям з низькою здатністю випромінювання (що теж впливає на коефіцієнт передавання тепла вікон і кількість енергії сонця, утримуваної всередині будівлі);
  • Як мінімум, 6-камерні профілі.

Це можуть бути алюмінієві, дерев’яні або вікна ПВХ — завдяки власній ціні і стійкості до погодних умов, вікна з ПВХ, безсумнівно, дуже поширені. Такі сучасні неактивні вікна можна знайти, наприклад, у пропозиції компанії Okno-Best — https://okno-best.pl/oferta/okna/pvc/ .

Як і інші деталі енергоощадного будинку, вікна цього типу дають змогу зменшити втрати тепла — вони навіть обладнані інтелектуальною вентиляційною системою, що пристосовується під конкретний сезон і забезпечує приплив свіжого повітря без відтоку тепла, накопиченого всередині.

Крім того, скління, яке призначене для енергозберігаючих будинків, повинно мати відповідні сертифікати, що підтверджують пасивність вікна, — приміром, видані Інститутом віконних технологій Розенгайма, Інститутом пасивного будівництва в Дармштадті або Польським інститутом пасивного будівництва та поновлюваних джерел енергії.

Що впливає на популярність пасивних вікон?

Крім високої теплової ізоляції, неактивні вікна мають ще дві важливі переваги — високу погодостійкість і відмінні звукові властивості.

Встановивши подібні вікна (не тільки в енергоощадних будинках), ви можете бути впевнені, що волога не проникне в дім — все завдяки надзвичайно успішним ущільненням і стійкості навіть до дуже великих опадів. Стійкість пасивних вікон можна набагато більше збільшити, застосовуючи спеціалізоване зовнішнє алюмінієве оздоблення, що не лише захищає, а й надає цікавих красивих якостей.

Завдяки набагато товстішому склу, що застосовується в пасивних вікнах, віконні столярні вироби, які виготовлені за такою технологією, також вважаються ефективним бар’єром для звуку — вібрації поглинаються набагато краще, і в середину приміщення проникає набагато менше децибел, ніж під час використання стандартних вікон.

Якщо ви хочете знайти дуже якісні вікна для енергозберігаючого будинку, познайомтеся з пропозицією компанії Okno-Best — https://okno-best.pl/oferta/okna/ .

Неактивні вікна — чи варте воно того?

Енергоефективні вікна пасивного типу вважаються не тільки важливою частиною пасивних будівель, а й найоптимальнішим варіантом для тих, хто шукає герметичні вікна з прекрасними тепловими параметрами. Встановлення пасивних вікон істотно знизить споживання енергії будівлі завдяки дуже невеликому коефіцієнту передачі тепла. Повністю пасивна будівля потребує практично в 5 разів менше енергії, ніж звичайний енергозберігаючий будинок — завдяки сучасним розробкам цей показник можна зменшити до 15 кВт/год (середній енергозберігаючий будинок потребує близько 70 кВт/год). Беручи це до уваги, можна висловити припущення, що фінансові вкладення в неактивні вікна окупляться приблизно через 3-6 років тільки за рахунок економії на опаленні. Тому кожне пасивне вікно і його конструкція зроблять істотний внесок у зменшення витрат на підтримку теплового комфорту для власників будинку. Зрозуміло, найкращих результатів буде досягнуто під час використання пасивних рішень для інших елементів будівлі.

Редакційна команда

DomNaNowo.pl — це онлайн-журнал у категорії «Дім та інтер’єр». Наше завдання — надихати і спонукати вас до поліпшення вашого вільного простору. Ми публікуємо керівництва та статті про все, що пов’язано з будівлями, квартирами та інтер’єрами. Ми публікуємо добірки аранжувань різних типів приміщень і житлових просторів. Ми хочемо представити рейтингові списки. Наша редакція складається з команди творчих і допитливих редакторів і письменників. Їхня робота підтримується фахівцями з PR і маркетингу. DomNanowo.pl публікує новини інтер’єрного дизайну і різні матеріали, гідні опису і характеристики. Наші колонки і статті з порадами створюються з урахуванням інтересів читачів. З нами кожен інтер’єр може стати неповторним.

Похожие статьи

Back to top button