Будинок за містом

Як шити льон?

Ця тканина по праву вважається найекологічнішим матеріалом. Одяг, зшитий із лляної тканини, – найкращий вибір для жаркого клімату! Шити льон не складно, проте підготовка до роботи та догляд за цією тканиною мають свої особливості.
Ми докладно розповімо про властивості льону і як шити льон своїми руками.

Особливості льону.

Чому ж льон такий популярний? Ця тканина, що отримується з волокон льону, має чудові споживчі властивості! Льон відмінно вбирає вологу і швидко сохне, у спеку одяг з льону знижує температуру тіла на кілька градусів. Льон не електризується, стійкий до забруднення і навіть має антисептичні властивості! Лляні тканини будуть служити Вам дуже довго. Згодом льон не жовтіє, а стає світлішим і м’якшим.
Основний мінус 100% льону – зминання та схильність як до усадки після прання, так і до розтягування під час носіння. Щоб компенсувати ці недоліки випускаються змішаніші тканини. Льон змішують із шовком, віскозою, еластаном, вовною.

Полотняне переплетення натурального льону добре відоме, його також відрізняє наявність потовщення на деяких нитках, аж до дрібних вузликів. Чим менше таких вкраплення, тим якісніший льон Ви тримаєте в руках. Перед покупкою обов’язково проведіть рукою по тканині, якщо можна бажано прикласти відріз до тіла. Деякі види льону можуть колоти і залишати неприємні відчуття на шкірі, хоча найчастіше лляні тканини, навпаки, дуже приємні в носінні.

Зверніть увагу на те, що льон обов’язково дасть усадку при пранні. Тому купуйте відріз із запасом, приблизно на 10% більше рекомендованого для Вашої моделі.

Вибір моделі

Лляні тканини підійдуть практично для будь-якого одягу.
Зверніть увагу, що під час носіння льон може сильно розтягуватися, особливо на місцях схильних до згину (наприклад, колінах). Тому не варто шити із льону вироби прилеглого силуету або використовуйте підкладку.

Як шити льон?

Підготовка до розкрою

Як і всі натуральні матеріали, лляні тканини потребують обов’язкового декотирування! Світлі однотонні тканини можна замочити у гарячій воді, а тканини темних тонів та з малюнком – у воді з температурою до 40 градусів. Якщо надалі Ви плануєте прати виріб у машині, так само випрати і тканину.
Щоб уникнути перекосу, ми рекомендуємо змітати або зістрочити тканину по краях, склавши її лицьовою стороною всередину. Не використовуйте віджимання, щоб уникнути сильних заломів тканини. Потім просушіть тканину, максимально розправивши її. Злегка вологий льон відпрасуйте гарячою праскою з парою.

Як шити льон?

Як шити льон?

Як шити льон своїми руками? Льняні тканини зручні у роботі. Їх легко кроїти, та шити.
Край лляних тканин часто сильно обсипається, тому викроюйте деталі з трохи більшими припусками. Обробіть припуски якнайшвидше. Якщо Ваша тканина має пухку структуру, варто зміцнити місце вишивання флізеліном.

Перевірте на шматочку тканини, як поводиться шов і якщо тканина біля ріденька «повзе», проклейте шви вузькою смужкою флізеліну. Рядок має пройти прямо по флізеліну, відступивши 1-2 мм від його краю.

Догляд за одягом із льону

Як було зазначено, вироби з льону розтягуються у процесі носіння, проте відновлюють форму після прання. Періть льон при тій температурі, при якій проводилося декатирування (або вказаним виробником).
Кольорові тканини можуть линяти, тому періть їх окремо за температури до 40 градусів засобом для прання кольорових тканин. Не використовуйте віджимання на великих обертах і сушіть у розправленому стані.
Вологий льон слід прасувати за високої температури з використанням пари.

Як шити льон?

Переглянути та вибрати лляну тканину Ви зможете в інтернет магазині Веснянка, за посиланням https://ua.vesnyanka.com/product-category/lon/ . Обов’язково завітайте до магазину, Ви не будете розчаровані.

Похожие статьи

Back to top button